Juhász Zsolt dupla aranyérme Törökországból

11218788_296535803803447_3692376186443060618_nJuhász Zsolt kettős győzelmével zárult múlt hétvégén a válogatott olimpiai kvótafutó törökországi megmérettetése, miután a C2-es Salcano Bitlis MTB Cup olimpiai krossz futamot és az azt követő 3 napos S2-es olimpiai krossz futam összetettjét is magabiztos teljesítménnyel nyerte meg. Zsolt ezzel megszerezte a versenyen szerezhető legtöbb, 30+80 UCI pontot.

Elég problémásan indult a versenyre való kiutazása a csapatnak, ugyanis a török szövetség és a szervezők mindössze a hét elején – pár nappal a futamok előtt – tették közzé a verseny honlapján a versenyek részleteit tartalmazó információkat. Így gyakorlatilag az utolsó pillanatban dőlt el, hogy Juhász Zsolt és Vigh Zoltán a Waberer’s Areus MTB csapat válogatottjai mégis részt vesznek a török viadalokon.

11143363_296673727122988_7914892598049655762_n

„Az elmúlt hetek edzései után elmondhatom, hogy jó erőben érkeztem Törökországba. A C2-es és S2-es győzelmem ezt igazolta utólag. A csütörtöki C2-es futamon egy elég rövid kört jelöltek ki a szervezők. Lényegében két komolyabb emelkedőből állt a pálya. Az első körtől kezdve az élre tudtam állni. Az utolsó körig velem tartott egy luxemburgi versenyző, aki a világranglistán előttem szerepel. Ő a nyolc körből csak a hatodik körben állt előre vezetni, ott láttam, hogy ma verhető lesz. Az utolsó körben támadtam a rövid meredeken, ahol pár méter előnyt sikerült szereznem. A célig vezető emelkedőn sikerült az előnyömet tovább növelnem. Nagyon örülök, hogy hosszú idő után ismét a dobogó legfelső fokára állhattam, plusz különösen jól jött az olimpiai kvalifikáció szempontjából ez a 30 UCI pont.

10983214_296673787122982_4279145660233375877_n

A c2-es futam után másnap, egy 3 napos S2-es verseny következett. Az első szakaszon egy rövid, kb. 7 perces XCO pályán kellett menni egy időfutamot, ahol 4. lettem. Az időkülönbség nem volt túl sok köztünk, ennek ellenére jobb eredményre számítottam. Egy görög nemzetiségű versenyző teljesítette az első napi futamot a leggyorsabban, így a másnapi XCO-n rá kellett figyelnem a legjobban. A nyomvonal ugyanaz maradt, egy kis plusz emelkedővel. A horvát UCI bíró – aki egyébként ott lesz a hétvégi felsőtárkányi versenyen is – szerette volna, hogy meglegyen a szabály szerinti min. 1,5 órás futam, így 12 körre módosította a verseny távját. A rajt után 3-an elszakadtunk a mezőnytől. Nem kezdtem be annyira, mint csütörtökön, csak vártam a megfelelő pillanatra. Az egyik körben a görög eldefektelt mögöttem, a luxemburgi pedig elesett a lejtmenetben. Ez volt az a pillanat, amikor éreztem, hogy el kell lépnem előlük. A taktikám bejött, sikerült leszakítanom őket. Körönként növeltem az előnyömet, egészen 3 perc fölé és megnyertem a szakaszt.

11164780_296673907122970_6255737210358021943_n

Az utolsó napi etapot szintén felülbírálta a bíró, mint ahogy a törökök azt eltervezték. 3 kört kellett végül teljesítenünk a 14 km-es körön. A záró forduló egy többnyire dózeres úton haladt, 1680 m-ről 2000 m fölé. A görög versenyző, aki a 3 nap alatt végig a legveszélyesebb ellenfelem volt, nagyon jól ment ezen a napon is. Csak a 3. körben sikerült elszakadnunk a mezőnytől és végül sprint befutón tudtam megverni őt. Ezzel a – C2-es és S2-es – kettős győzelemmel sikerül stabilizálni az olimpiai kvótát és a rajt pozícióm is alakul! A folytatásban is megpróbálom emelni a mércét!” – nyilatkozta Juhász Zsolt.