A Burry Stander-Christoph Sauser duó a Cape Epic prológ győztese – videó

Egy 27 kilométeres prológgal vette kezdetét a 8 napos Absa Cape Epic a 2012-es évben. A dél-afrikai hegyikerékpár maratont az egyik legkeményebb, embert és technikát leginkább próbára tevő versenynek tarjták.

Cape Epic 2012

A Cape Town város környékén zajló versenyen összesen 16300 méter szintkülönbséget kell leküzdeni a 781 km-es össztáv alatt.

Cape Epic 2012 - Burry Stander és Christoph Sauser

Az idei év leggyorsabb férfi párosa a 36One-Songo-Specialized csapatot alkotó Christoph Sauser és Burry Stander 1:11:52 mp-cel nyerte a 27 kilométeres, 900 méter szintkülönbséget tartogató prológot.
Másodikként a 360Life csapat emberei, Kevin Evans és David George érkeztek 1:12:05 másodperces idővel. A harmadik Topeak Ergon Racing Team lett Alban Lakatával és Robert Mennennel.

A néhány hete még a ciprusi cross country futamon jeleskedő Emil Lindgren a hatodik helyen érkezett Adam Craiggel (Rabobank-Giant Off-Road Team).

A hölgyek mezőnyében az Andalucía Bike Race-t is megnyerő Sally Bigham Whels4Life csapata volt a leggyorsabb, azonban ezúttal Esther Süss egészítette ki a csapatot, míg előbbi versenyen Landtwing Milena volt a párja.

A verseny holnap egy 115 kilométeres 2350 méter szintkülönbséget tartogató etappal folytatódik.