fbpx

Amstel Gold Race: Milyen sört hűtesz be vasárnapra?

Amstel-Gold-Race-2013-A következő héten a kockaköves utakról az Ardennekbe veszi az irányt a WorldTour-mezőny, a három legfontosabb klasszikus sorát a hollandiai Amstel Gold Race nyitja.

Csupán zsenge kora miatt – 49. alkalommal rendezik idén – nem tartozik a „monumentumok” közé, de hasonló presztízzsel bír. Ami egy olasznak a SanRemo, egy belgának a Liege vagy a Flanders, a hollandoknak az Amstel. Ennek ellenére régóta nem tudott nyerni hazai versenyző, idén talán Tom Jelte Slagter (Garmin) teheti boldoggá a hazai szurkolókat, kérdés, hogy tud felnőni a hosszú távhoz a fiatal holland.

Akár ez is lehetne vasárnap a befutó...

Akár ez is lehetne vasárnap a befutó…

Fontos, hogy a hollandiai világbajnokság nyomán már tavaly jelentős változás történt az itinerben, ugyanis nem a Cauberg tetején lesz a befutó, hanem szűk két kilométerrel utána, enyhén lejtő szakaszon. 2013-ban Kreuziger szökése miatt ez nem volt annyira „feltűnő”, de talán a cseh fiú is azért tudott nyerni, mert taktikailag sokkal bonyolultabb így a verseny, sokkal többen nyerhetnek, akár egy kevésbé esélyes bringás is.

Szintrajz

Szintrajz

A 251 kilométeres táv a rengeteg rövid meredek emelkedővel persze önmagában is nehezen kontrollálhatóvá teszi az Amstelt, az útvonal négy körből áll Maastrichtból indulva, mind a négy kör végén a Cauberg 1,5 kilométeres emelkedőjét megmászva. Ráadásul a verseny szűk utakon zajlik, így sajnos az idén tavasszal gyakran előforduló bukásokkal is számolni kell, bárki elveszítheti győzelmi esélyeit egy rossz helyen történt baleset miatt.

Michal Kwiatkowski

Michal Kwiatkowski

A tavaszi forma alapján a lengyel Michal Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) és Alejandro Valverde (Movistar) a legesélyesebbek, de nagyban függ attól a verseny alakulása, hogy a legjobb sprinterek csapatai mennyire tudják egyben tartani a mezőny elejét, mert ha igen, például Ben Swift (Sky) vagy Michael Matthews (Orica-GreenEdge) is jó tipp lehet, nem beszélve Philippe Gilbert-ről (BMC), aki a héten – még ha vitatott körülmények között is – behúzta a Barbant Nyíl egynapost.

Alejandro Valverde

Alejandro Valverde

Jól időzített akcióval szökevénysiker is születhet, tavaly nem sokan gondoltak Kreuzigerre és ilyen szempontból lehetetlen jósolni. Ha viszont egy szűk élboly érkezik a végjátékra, Kwiatkowski és Valverde mellett a már említett Slagter vagy Dan Martin (Garmin), a kolumbiai Carlos Betancur (Ag2R), Joaquim Rodriguez vagy Dani Moreno (Katyusa), Simon Gerrans (Orica-GreenEdge), Geraint Thomas (Sky) és a veterán Davide Rebellin (CCC-Polsat) is jó lehet.

Philippe Gilbert

Philippe Gilbert

Az esélyesek csapatain kívül érdemes még az erős sorok között megemlíteni a Lottót, Gallopinnal és Vanenderttel. A Lampre-Meridában egy korábbi győztes, Damiano Cunego és a világbajnok Rui Costa is indul, a legnagyobb kérdés mégis az, hogy Diego Ulissinek sikerül e lassan felnőni a hosszú távú klasszikusokhoz, hiszen hasonló szintrajzú rövidebb versenyeken egyértelműen a favoritok közé kell sorolni. A holland Belkin is erős, Mollema nagyon készül, de a csapatból hiányzik egy igazán gyorslábú „befejező csatár”.

A Belkinesek már a helyszínen hangolnak

A Belkinesek már a helyszínen hangolnak

Lehetséges forgatókönyv tehát akad bőven, de nekünk, nézőknek ez a jó hír, szóval söröket a hűtőbe, ha lehet, Amstelt!

Rajtlista:

Tinkoff-Saxo
1 Roman Kreuziger (Cze)
2 Michael Valgren Andersen (Den)
3 Jesper Hansen (Den)
4 Karsten Kroon (Ned)
5 Bruno Pires (Por)
6 Chris Anker Sørensen (Den)
7 Nicki Sørensen (Den)
8 Rory Sutherland (Aus)
AG2R La Mondiale
11 Romain Bardet (Fra)
12 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col)
13 Guillaume Bonnafond (Fra)
14 Mickaël Chérel (Fra)
15 Ben Gastauer (Lux)
16 Sébastien Minard (Fra)
17 Matteo Montaguti (Ita)
18 Christophe Riblon (Fra)
Astana Pro Team
21 Vincenzo Nibali (Ita)
22 Borut Bozic (Slo)
23 Jakob Fuglsang (Den)
24 Enrico Gasparotto (Ita)
25 Alexey Lutsenko (Kaz)
26 Andriy Grivko (Ukr)
27 Maxim Iglinskiy (Kaz)
28 Lieuwe Westra (Ned)
Belkin Pro Cycling Team
31 Bauke Mollema (Ned)
32 Jos van Emden (Ned)
33 Jonathan Hivert (Fra)
34 Paul Martens (Ger)
35 Lars Petter Nordhaug (Nor)
36 Bram Tankink (Ned)
37 David Tanner (Aus)
38 Laurens ten Dam (Ned)
BMC Racing Team
41 Philippe Gilbert (Bel)
42 Marcus Burghardt (Ger)
43 Ben Hermans (Bel)
44 Dominik Nerz (Ger)
45 Samuel Sánchez Gonzalez (Spa)
46 Greg Van Avermaet (Bel)
47 Tejay van Garderen (USA)
48 Peter Velits (Svk)
Cannondale
51 Alberto Bettiol (Ita)
52 Alessandro De Marchi (Ita)
53 Michel Koch (Ger)
54 Marco Marcato (Ita)
55 Jean-Marc Marino (Fra)
56 Matej Mohoric (Slo)
57 Daniele Ratto (Ita)
58 Davide Villella (Ita)
FDJ.fr
61 Arnaud Courteille (Fra)
62 Murilo Antonio Fischer (Bra)
63 Arnold Jeannesson (Fra)
64 Matthieu Ladagnous (Fra)
65 Jérémy Roy (Fra)
66 Benoït Vaugrenard (Fra)
67 Jussi Veikkanen (Fin)
68 Arthur Vichot (Fra)
Garmin Sharp
71 Thomas Dekker (Ned)
72 Sebastian Langeveld (Ned)
73 Alex Howes (USA)
74 Daniel Martin (Irl)
75 Ramunas Navardauskas (Ltu)
76 Nathan Haas (Aus)
77 Tom Jelte Slagter (Ned)
78 Fabian Wegmann (Ger)
Lampre-Merida
81 Damiano Cunego (Ita)
82 Matteo Bono (Ita)
83 Mattia Cattaneo (Ita)
84 Rui Alberto Faria da Costa (Por)
85 Nelson Oliveira (Por)
86 Diego Ulissi (Ita)
87 Rafael Valls Ferri (Spa)
88 Kristijan Durasek (Cro)
Lotto Belisol
91 Bart De Clercq (Bel)
92 Tony Gallopin (Fra)
93 Pim Ligthart (Ned)
94 Jurgen Van Den Broeck (Bel)
95 Tosh Van der Sande (Bel)
96 Dennis Vanendert (Bel)
97 Jelle Vanendert (Bel)
98 Tim Wellens (Bel)
Movistar Team
101 Alejandro Valverde Belmonte (Spa)
102 Imanol Erviti Ollo (Spa)
103 John Gadret (Fra)
104 Jesus Herrada Lopez (Spa)
105 Jon Izaguirre Insausti (Spa)
106 Jose Ivan Gutierrez Palacios (Spa)
107 Beñat Intxausti Elorriaga (Spa)
108 Gorka Izagirre Insausti (Spa)
Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
111 Michal Kwiatkowski (Pol)
112 Jan Bakelants (Bel)
113 Michal Golas (Pol)
114 Tony Martin (Ger)
115 Wout Poels (Ned)
116 Pieter Serry (Bel)
117 Zdenek Stybar (Cze)
118 Niki Terpstra (Ned)
Orica GreenEdge
121 Simon Gerrans (Aus)
122 Michael Albasini (Swi)
123 Simon Clarke (Aus)
124 Mathew Hayman (Aus)
125 Daryl Impey (RSA)
126 Michael Matthews (Aus)
127 Christian Meier (Can)
128 Pieter Weening (Ned)
Team Europcar
131 Thomas Voeckler (Fra)
132 Yukiya Arashiro (Jpn)
133 Giovanni Bernaudeau (Fra)
134 Bryan Coquard (Fra)
135 Cyril Gautier (Fra)
136 Perrig Quemeneur (Fra)
137 Kevin Reza (Fra)
138 Angelo Tulik (Fra)
Team Giant-Shimano
141 Simon Geschke (Ger)
142 Roy Curvers (Ned)
143 Koen de Kort (Ned)
144 Dries Devenyns (Bel)
145 Tom Dumoulin (Ned)
146 Thierry Hupond (Fra)
147 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA)
148 Albert Timmer (Ned)
Team Katusha
151 Joaquím Rodríguez Oliver (Spa)
152 Giampaolo Caruso (Ita)
153 Sergei Chernetski (Rus)
154 Alexandr Kolobnev (Rus)
155 Alberto Losada Alguacil (Spa)
156 Daniel Moreno Fernandez (Spa)
157 Angel Vicioso Arcos (Spa)
158 Eduard Vorganov (Rus)
Team Sky
161 Ian Boswell (USA)
162 Nathan Earle (Aus)
163 Joshua Edmondson (GBr)
164 Edvald Boasson Hagen (Nor)
165 Christian Knees (Ger)
166 Danny Pate (USA)
167 Ben Swift (GBr)
168 Geraint Thomas (GBr)
Trek Factory Racing
171 Matthew Busche (USA)
172 Boy van Poppel (Ned)
173 Fabio Felline (Ita)
174 Bob Jungels (Lux)
175 Andy Schleck (Lux)
176 Fränk Schleck (Lux)
177 Kristof Vandewalle (Bel)
178 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa)
Androni Giocattoli
181 Marco Bandiera (Ita)
182 Manuel Belletti (Ita)
183 Marco Frapporti (Ita)
184 Johnny Hoogerland (Ned)
185 Antonio Parrinello (Ita)
186 Nicola Testi (Ita)
187 Omar Bertazzo (Ita)
188 Andrea Zordan (Ita)
CCC Polsat Polkowice
191 Davide Rebellin (Ita)
192 Jaroslaw Marycz (Pol)
193 Bartlomiej Matysiak (Pol)
194 Lukasz Owsian (Pol)
195 Maciej Paterski (Pol)
196 Marek Rutkiewicz (Pol)
197 Adrian Honkisz (Pol)
198 Mateusz Taciak (Pol)
IAM Cycling
201 Sylvain Chavanel (Fra)
202 Matthias Brändle (Aut)
203 Stefan Denifl (Aut)
204 Pirmin Lang (Swi)
205 Reto Hollenstein (Swi)
206 Thomas Lövkvist (Swe)
207 Jérôme Pineau (Fra)
208 Aleksejs Saramotins (Lat)
Topsport Vlaanderen – Baloise
211 Sander Helven (Bel)
212 Pieter Jacobs (Bel)
213 Eliot Lietaer (Bel)
214 Thomas Sprengers (Bel)
215 Preben Van Hecke (Bel)
216 Arthur Van Overberghe (Bel)
217 Pieter Vanspeybrouck (Bel)
218 Zico Waeytens (Bel)
Wanty – Groupe Gobert
221 Björn Leukemans (Bel)
222 Jérôme Baugnies (Bel)
223 Francis De Greef (Bel)
224 Laurens De Vreese (Bel)
225 Michel Kreder (Ned)
226 Marco Minnaard (Ned)
227 Nico Sijmens (Bel)
228 Mirko Selvaggi (Ita)
Bardiani-CSF
231 Sonny Colbrelli (Ita)
232 Enrico Barbin (Ita)
233 Enrico Battaglin (Ita)
234 Nicola Boem (Ita)
235 Francesco Bongiorno (Ita)
236 Marco Canola (Ita)
237 Angelo Pagani (Ita)
238 Edoardo Zardini (Ita)

.

Hozzászólások

Írd ide a hozzászólásod:

Leave a reply

Kerékpár magazin - Bikemag.hu - Hírek, tesztek, versenyek
Logo
Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért, tovább lépve elfogadod a cookie-k használatát. Adatvédelmi tájékoztatónkban megtalálod, hogyan gondoskodunk adataid védelméről.
Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért, tovább lépve elfogadod a cookie-k használatát. Adatvédelmi tájékoztatónkban megtalálod, hogyan gondoskodunk adataid védelméről.