fbpx

Csodaszer a természetből – a feketekömény

Napjaink modern társadalma szinte minden panaszára a gyógyszerektől várja a megoldást. Amikor valamilyen fájdalom gyötör, csak gyorsan bekapunk egy-két pirulát anélkül, hogy egyáltalán tisztában lennénk azzal, mit tartalmaz az adott készítmény. Elődeink ennél sokkal tudatosabbak voltak, és a természethez fordultak segítségért, hiszen te is biztosan ismered a mondást: “fűben-fában orvosság”. 

A feketekömény egy olyan növénymag, amit az emberiség már az ókorban is ismert és alkalmazott, sőt – a néphiedelem szerint “mindenre jó, csak a halálra nem”. A mai emberek többsége azonban még csak a nevét sem hallotta, pedig az áldás magja rengeteg pozitív hatással bír, és számos betegség hatékonyan kezelhető vele. Aki nyitott a tradicionális gyógymódok és a természetes orvoslás iránt, annak mindenképp ajánlott megismerkednie vele. 

Milyen problémákon segít a feketekömény?

Az orvosi szakirodalom 1964 óta tesz említést a magról, és jelenleg több mint 720 tanulmány részletezi áldásos hatásait. Ennek köszönhetően ismét egyre szélesebb körben alkalmazzák, hiszen az emberek hamarosan újfent rájönnek, hogy a természet is rengeteg gyógyírt tartogat azok számára, akik kellő nyitottsággal fordulnak felé. Emiatt került bele a Myrobalan iMU.18 kapszulába is, ahol 17 egyéb gyógynövénnyel együtt támogatja az immunrendszert. 

De most nézzünk meg pár konkrét területet is, ahol a feketekömény már bizonyított.

Görcsoldó tulajdonságai révén egy epilepsziás gyerekeket vizsgáló kísérletben bebizonyosodott, hogy segít csökkenteni a rohamaik erősségét.

Enyhébb magas vérnyomás (hipertónia) esetén, ha legalább két hónapon keresztül naponta két alkalommal fogyasztunk 100-200 gramm fekete köményt, az segít normalizálni az értékeket. 

Egy tanulmányban 35 ópiátfüggő embert vizsgáltak, és kiderült, hogy a hosszú távú kezelések során a mag segített úrrá lenni a függőségükön.

2-es típusú cukorbetegeknek is érdemes rendszeresen fogyasztania a feketeköményt, hiszen már napi 2 gramm is csökkenti a reggeli glükózszintet, az inzulinrezisztenciát és a glikolizált hemoglobin mennyiségét. 

Ha vírusos eredetű garat- vagy mandulagyulladással küzdünk, akkor a feketemag képes enyhíteni a torokfájást, ezáltal nem szükséges mesterséges fájdalomcsillapítókhoz nyúlnunk. 

Mire jó még a feketekömény?

Ahogy már említettük, az áldás magját már az ókori emberek is ismerték; Egyiptomban, Kínában és Tibetben is széleskörűen alkalmazták. Hiszen elődeink jól tudták, hogy a feketekömény: 

  • fájdalomcsillapító
  • gyulladáscsökkentő
  • görcsoldó
  • vírusölő
  • vesevédő
  • gombaölő
  • antibakteriális
  • fekélyellenes
  • májvédő 

hatásokkal rendelkezik. Tehát tulajdonképpen szinte minden olyan problémára megoldást nyújt, amire manapság modern gyógyszereket szedünk. A különbség mindössze az, hogy ez utóbbiaknak lehetnek káros mellékhatásaik, míg a természetes szerek kíméletesen gyógyítanak.

Hozzászólások

Írd ide a hozzászólásod:

Leave a reply

Kerékpár magazin - Bikemag.hu - Hírek, tesztek, versenyek
Logo