A páraelszívó cső kivezetésénél figyelembe kell venni számos előírást! Vonatkozhat ez a tűzbiztonságra vagy a szellőztetés megfelelő kivitelezésére egyaránt. Mindehhez alkalmas szerszámokra és tapasztalatra van szükség, ezért indokolt szakember bevonása a folyamatba.Amennyiben nincs még kialakítva, megfelelő átmérőjű nyílás fúrása szükségszerű. A kivezetéshez puha falú és merev falú cső is alkalmazható. A megvalósítás akkor a legideálisabb, ha a kivezetés minél rövidebb és nincs kanyar a csövekben.
Az elszívók légkeringető vagy kivezetett típusúak lehetnek. A légkeringető rendszer a levegőt visszavezeti a konyhába, a kivezetett rendszer pedig a külső légtérbe juttatja azt.
A Multikomplex Budapest kft. oldalán hasznos információkhoz juthatunk, akár a páraelszívók kivezetésével kapcsolatban is.
Tartsuk be az előírásokat és a szabályokat!
A biztonság és a hatékonyság érdekében, valamint a kivezetés problémamentes megoldása végett figyelni kell a betartandó szabályokra! A konyhai páraelszívás hibátlanul kell, hogy működjön. A főzéskor keletkező kellemetlen szagok, a zsíros pára és gőz eredményes távozását biztosítani kell, a levegőcsere pedig kifejezetten fontos.
Az elhasznált levegő speciális rendszeren keresztül jut a kivezető nyíláson át a szabadba, így nélkülözhetetlen a gyártó által előírt nyílásátmérő. A cső ne legyen túlságosan hosszú, hogy a teljesítményt ne befolyásolja. Legoptimálisabb egyébként a PVC csövek használata. A kivezetés vagy ablak vagy külső fal közelében legyen. A csatornába és a kéménybe való bekötés tilos!
A kivezetés helyének meghatározásánál a tűzvédelmi előírásokat szem előtt kell tartani. A telepítés tilos olyan helyen, ahol bejuthat a légtérbe a füst vagy a gáz! Külön figyelmet kell fordítani arra, hogy a kivezetőcső közelébe ne kerüljenek gyúlékony anyagok!
Hogyan történik a páraelszívó cső kivezetése?
Vannak elszívók – mint például a sziget páraelszívók –, amelyek légkeringető és kivezetéses módszerrel is üzemeltethetők. A kivezetéshez történő helymeghatározás után a szigetelőképesség megtartása mellett egy megfelelő átmérőjű nyílást kell fúrni, vagy a meglévőt az optimális méretűre igazítani. A kivezetőcsövek lehetnek merev, puha falú, zaj- és hőszigetelt változatok.
Hogy tiszta legyen a levegő
Ha a kivezetés nem megoldható, belső keringetéses üzemmód szükséges. Ilyenkor az elhasznált levegő egy aktívszén-filteren halad keresztül, majd a megszűrt levegő visszaáramlik a konyha légterébe. Vannak úgynevezett páralekötő szűrők is, amelynek használatával tiszta levegő kerül a konyhába. Ez igazán lényeges, ha egészségünk fontos a számunkra, nem csupán úgy, hogy valamilyen sportot űzünk.
Lényeges tehát több szempont figyelembevételével dönteni a páraelszívó-kivezetés módjáról. Amennyiben több kérdés is felmerült Önben, a Multikomplex Budapest kft. szakemberei szívesen megválaszolják, keresse őket bizalommal!
(X) Támogatott tartalom