fbpx

Benkó és Fejes a 2014-es év cyclocross bajnokai – videó

A zsinórban második alkalommal a Békés megyei Békéscsaba-Pósteleken megrendezett cyclocross bajnokság győztese az elit nőknél Benkó Barbara (Focus XC Team), az elit férfiaknál pedig Fejes Gábor (Dr. Bátorfi AKTK). A futamon Benkó simán, Fejes kicsivel nehezebben gyűjtötte be a 2014-es cyclcocross országos bajnoki címet. 

Fejes győzelme

Fejes győzelme

A csabaiaknak a tavalyinál is jobb pályát sikerült összehozni a pósteleki Park erdő területén, ritmusos, helyenként technikás nyomvonallal, amivel kapcsolatban az egyetlen kritikai megjegyzés a viszonylag hosszú, szűk szakaszokat illetheti, ahol nehéz feladat volt előzni.

DSCF0141

Lépcső szekció

A fiatalabbaknak egy könnyített, 2200 méteres körben kellett versenyezni, ami nem tartalmazta a “bombatölcsér szekciók” technikásabb részeit. U19 korosztálytól felfelé pedig egy 3000 méteres pályán kellett róni a köröket. Nehezítette a bringások dolgát a nem túl hideg, de párás idő, időnként az eső is eleredt, sárossá, csúszóssá téve a pályát.

Búr Zsolt

Búr Zsolt

Az elit futamon Fejes Gábor jól vette a rajtot, elsőként indult, az üldözőket Buruczki Szilárd (Merida-Kőbánya TC) vezette. Ő az első bombatölcséres résznél rontott, ezzel az egész mezőny lendülete megtört és Fejes így később tovább növelhette előnyét. Előbb még Búr Zsolt (Alpinbike Team Giant Endura CsontiCar) szorongatta Fejest, majd a második helyért versengők közül Vígh Zoltán (Waberer’s Areus Cube MTB Team) dominanciája jött elő.

Molnár Pisti gratulál a nagy hajrát produkáló Vígh Zolinak

Molnár Pisti gratulál a nagy hajrát produkáló Vígh Zolinak

A verseny utolsó harmadát ő bírta mindenki közül a legjobban, még Fejeshez is közel került, utóbbinak is nagyon ki kellett hajtania magát a bajnoki címért. A végső sorrend Fejes Gábor, Vígh Zoltán, Búr Zsolt lett. A Dr. Bátorfi AKTK versenyzőjének ez az első cyclocross bajnoki címe, aminek nagyon örült.

Az elit férfi dobogó

Az elit férfi dobogó

Nagyon-nagyon örülök a győzelemnek, három éve készülök már erre. Nem akarok szerénytelen lenni, de úgy érzem, megérdemeltem, az egész szezonom alapján is, a SuperCrossokon mutatott teljesítményem szerint is, emellett UCI-pontokat is hoztam Magyarországnak. A versenyen sikerült jól rajtolni, és innen gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratni. Már az első körben lélegzetvételnyi előnyhöz jutottam, miután Szilárd esett mögöttem, s gondolom ezzel feltartotta a többieket is. A vége felé nagyon megnehezítette a dolgomat Vígh Zoli, aki folyamatosan közeledett, mindent bele kellett adnom végül a győzelemért – mondta az újdonsült bajnok a befutó után.

Az elit női dobogó

Az elit női dobogó

Az elit nők között Benkó Barbara győzelméhez nem férhetett kétség, a második helyre a SuperCross összetettet nyerő Rozsnyai Mariann (Hegyibringa SE) érkezett, harmadikként pedig tájékozódási kerékpár világbajnokunk, Cseh Veronika (Alpinbike Team Giant Endura CsontiCar) futott be.

Az U23 dobogó

Az U23 dobogó

Az U23-as korosztályban a KSI-Csepel SE versenyzője, Rózsa Balázs fölényesen nyerte kategóriáját, ezúttal elmaradt a meccs Fenyvesi Péterrel (Cube Csömör) és Pelikán Jánossal (Cube-Balaton Team), utóbbi valamit elvaxolt a csúszós pályán, folyamatosan hibázva a dobogóért is meg kellett küzdenie Kurilla Bencével (Bikeexpress SE).

Az U19 fiúk doogója

Az U19 fiúk dobogója

U19 korosztályban a “Dina-dinasztia” uralta a versenyt, Dina Márton (PCCC-Kross) és Dina Dániel (PCCC) sokáig együtt haladtak Zathureczky Márk (Bikeexpress SE) előtt, majd amikor már biztosnak látszott a sorrend, Marci magára hagyva öccsét egyedül ért célba, megszerezve a bajnoki címet.

További képek: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.708262792541085.1073741849.133666210000749&type=1

Videó az elit/U23 futamról:

CX OB 2014 PÓSTELEK from SteveStudio on Vimeo.

Videó az elit női, U19 és U17 futamról:

CX OB 2014 U17,U19,NŐI ELIT from SteveStudio on Vimeo.

Videó a masters futamról:

CX MASTERS 2014 from SteveStudio on Vimeo.

Eredménylisták az mksz.com alapján:

U17
Versenytáv/Distance:      11,3 km
Átlagsebesség/Average speed:      22,217 km/h
1. FETTER Erik     Pilis CCC     0:30:31
2. KARL Ádám     Bikeexpress SE     0:31:27
3. BÉLA Dávid     Vitalitás SE Kross     0:31:31
4. KECSKÉS Dominik     Tamási MTB SC     0:32:50
5. FÁBIÁN Csongor     Szekszárdi Szabadidős KE     0:33:12
6. MOLNÁR Gábor     Bikeexpress SE     0:33:25
7. HAJBA Gergő     PCCC     0:33:36
8. KISS Hunor Máté     DKSI-Freeriderz     0:36:06
9. SCHNEIDER Sebestyén     Szekszárdi Szabadidős KE     0:36:55

WU17
Versenytáv/Distance:      11,3 km
Átlagsebesség/Average speed:      20,629 km/h
1. BUKOVÁCZ Kata     Cube-Csömör     0:32:52
2. BUZSÁKI Virág     PCCC     0:33:29
3. VAS Kata Blanka     Merida Maraton Team CST     0:35:33
4. KARL Bianka     Bikeexpress SE     0:36:25
5. OETL Netta     Bikeexpress SE     +1 kör hát.
6. NAGY Vanessza     Vitalitás SE Kroee     +1 kör hát.
7. OETL Dana     Bikeexpress SE     +1 kör hát.

U19
Versenytáv/Distance:      14,65 km
Átlagsebesség/Average speed:      23,864 km/h
1. DINA Márton     PCCC     0:36:50
2. DINA Dániel     PCCC     0:37:05
3. ZATHURECZKY Márk     Bikeexpress SE     0:38:18
4. KARL Dávid     Bikeexpress SE     0:39:41
5. BÖRÖCZ Bence     Bikeexpress SE     0:40:28
6. NAGY Olivér     Szekszárdi Szabadidős KE     0:42:33

U23
Versenytáv/Distance:      23,50 km
Átlagsebesség/Average speed:      21,703 km/h
1. RÓZSA Balázs     KSI-Csepel SE     1:04:58
2. FENYVESI Péter     CUBE csömör SE     1:05:32
3. PELINKÁN János     Cube-Balaton Team     1:07:03
4. KURILLA Bence     Bikeexpress SE     1:07:10

Elit
Versenytáv/Distance:      23,50 km
Átlagsebesség/Average speed:      23,210 km/h
1. FEJES Gábor     Dr. Bátorfi AKTK     1:00:45
2. VÍGH Zoltán     Waberer’s Areus Cube MTB Team     1:00:56
3. BÚR Zsolt     Alpinbike Team Giant Endura CsontiCar     1:02:07
4. BURUCZKI Szilárd     Merida Kőbánya TC     1:03:37
5. MOLNÁR István     Peloton SE     1:03:50
6. SZALAY Péter     Cube Balaton Team     1:04:49
7. CSER Gábor     PCCC-Lapierre Endura     1:05:10
8. VINCZEFFY Zsolt     Footstrong SE     1:05:36

WElit
Versenytáv/Distance:      14,65 km
Átlagsebesség/Average speed:      21,659 km/h
1. BENKÓ Barbara     Focus XC Team     0:40:35
2. ROZSNYAI Mariann     Hegyibringa SE     0:45:37
3. CSEH Veronika     Alpinbike Team Giant Endura CsontiCar     1 kör / 1 lap
4. KIRÁLY Mónika     Squadra Scappatella     DNS
5. CSÉRI Szilvia     ZKSE     DNS
6. DÓSA Eszter     Vitalitás SE Kross     DNS

Masters I.
Versenytáv/Distance:      17,60 km
Átlagsebesség/Average speed:      23,467 km/h
1. SZABÓ András Balázs     Peloton SE     0:45:00
2. KOVÁCS István     Ózdi Kerékpáros Egyesület     0:45:10
3. TAKÁCS Tamás     Merida Maraton Team CST     0:47:02
4. HALÁSZ Krisztián     GoFast Hungary     0:49:52
5. SZÁSZ Viktor     Vitalitás SE Kross     0:52:02
6. SZALMA Csaba     Trek-SE     DNF

Masters II.
Versenytáv/Distance:      17,60 km
Átlagsebesség/Average speed:      22,580 km/h
1. ÁRVAI Attila     Peloton SE     0:46:46
2. JORDÁN Péter     Cube Balaton Team     0:47:35
3. KLEIN Tamás     Footstrong SE     0:47:35
4. SPECZIÁR Viktor     Balaton-Cube Team     0:48:18
5. KIS József     Merida Maraton Team CST     0:48:28
6. VAS Péter     Merida Maraton Team CST     0:50:11
7. EISENKRAMMER Károly     Merida Kőbánya TC     0:54:16

Amatőr I.
Versenytáv/Distance:      7,5 km
Átlagsebesség/Average speed:      17,197 km/h
1. VAS Balázs     Merida Maraton Team CST     0:26:10
2. DEÁK Ervin     Tamási MTB SC     0:26:25
3. FÜRI Márton     Bikeexpress SE     0:28:13
4. SZEDELI Viktor     Tamási MTB SC     0:28:15
5. SZEDELI Krisztián     Tamási MTB SC     0:28:53

Amatőr II.
Versenytáv/Distance:      7,5 km
Átlagsebesség/Average speed:      17,431 km/h
1. BALLA Dávid     Pedáldöngölők HKE     0:25:49
2. CZÉH Balázs     Bikeexpress SE     0:26:28

Amatőr III.
Versenytáv/Distance:      17,60 km
Átlagsebesség/Average speed:      22,874 km/h
1. ZSIVITY Zorán     Meditech SC     0:46:10
2. VAJDA János Péter     Alpinbike     0:46:25
3. SZABÓ Róbert     Életerő KSE     0:46:31
4. MOLNÁR Tamás Gusztáv     Peloton SE     0:47:02
5. HACSI Ákos     Team3K     0:48:38
6. HAJDU Barna     DKSI Freeriderz     0:49:52
7. DUZMATH Csaba     Kecskeméti Első Sor     0:49:58
8. KOVÁCS Balázs     Footstrong SE     0:50:50
9. SZABÓ Zsolt     Életerő KSE     0:50:58
10. SZABÓ László Csaba     egyéni induló     0:52:14
11. JANDA Zsolt     Cube-Csömör     0:53:50
12. BÁLINT Szabolcs     Peloton SE     +1 kör hát.
13. VÁRKONYI Gábor     Életerő KSE     +1 kör hát.
14. Dr. KOVÁCS Kristóf     Merida Kőbánya TC     +1 kör hát.
15. BARTOS Judit     Merkapt SE     +1 kör hát.
16. VERES János     Aradi Amatőr Biciklisek     +1 kör hát.
17. TORZSA János     amatőr     +1 kör hát.
18. TAMÁS Róbert     Pedáldöngölők HKE     +3 kör hát.

Amatőr IV.
Versenytáv/Distance:      17,60 km
Átlagsebesség/Average speed:      21,924 km/h
1. EKE Zoltán     Pedáldöngölők HKE     0:48:10
2. ERDŐS László     Pedáldöngölők HKE     0:48:53
3. SERES János     Kecskeméti Első Sor     0:51:25
4. BENCZ Zoltán     Footstrong SE     0:52:05
5. VOZÁR Zoltán     Pedáldöngölők HKE     +1 kör hát.
6. ZELE László     Alpinbike Team Giant     +1 kör hát.
7. OETL Gyula     Bikeexpress SE     +1 kör hát.
8. BALLA László     Pedáldöngölők HKE     +1 kör hát.
9. KEREKES Csaba     egyéni induló     +1 kör hát.
10. BONDAR László     Gyula Bringa     +1 kör hát.
11. SVECZ Zoltán     egyéni induló     +1 kör hát.
12. CSOLLÁR Gábor     egyéni induló     DNF
.

Hozzászólások

Írd ide a hozzászólásod:

Leave a reply

Kerékpár magazin - Bikemag.hu - Hírek, tesztek, versenyek
Logo
Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért, tovább lépve elfogadod a cookie-k használatát. Adatvédelmi tájékoztatónkban megtalálod, hogyan gondoskodunk adataid védelméről.
Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért, tovább lépve elfogadod a cookie-k használatát. Adatvédelmi tájékoztatónkban megtalálod, hogyan gondoskodunk adataid védelméről.