A Quick Step napja a világbajnokságon és a Paris-Tours versenyen

A kerékpársport rajongók ma a katari Doha városában rendezett világbajnokság nyitónapjára figyelt, de az Etixx-Quick Step-es srácok nem csak ott tettek csodát. Fernando Gaviria elképesztő hajrával nyerte meg Franciaországban a Paris-Tours egynapost.

14632934_1273267222725666_8338169560128566286_n

Dohában ma rendezték a női és a férfi csapatidőfutamokat is, 40 kilométeres távon. A női futamon – a versenyszám történetében már nem először – az esélyes Rabo Liv csapatából benézett egy kanyarívet a holland Anouska Koster és ráesett a korlátra majd a szegélyre. Az alábbi videón látható a bukás, a versenyt végül a Boels-Dolmans gárdája nyerte a Canyon-SRAM és a Cervelo-Bigla előtt.

A férfiak között a papírformának megfelelően a címvédő BMC és a korábbi csapatidőfutam-világbajnok Etixx-Quick Step csatázott egymással az első helyért a 17 csapat közül. Végül hiába indult a BMC a Quick Step mögött, nem volt ellenszer Tony Martinék brutális tempójával szemben, közel 56,5-es átlagot hajtottak a győzelemért, a harmadik az Orica gárdája lett.

09-10-2016 World Championship Team Time Trial; 2016, Etixx - Quick Step;

09-10-2016 World Championship Team Time Trial; 2016, Etixx – Quick Step;

Mindeközben Franciaországban ma is bebizonyosodott, hogy a Paris-Tours versenyen már rendszerint nagyon fáradt a mezőny, Fernando Gaviria elképesztő húzással nyerte meg a versenyt. 500-zal a cél előtt betámadta a mezőnyt, s innentől kezdve csak a hátát látta mindenki: