fbpx

Mire jó a klórkaucsuk bevonat?

Sok esetben szükség van a különböző felületek védelmére a külső hatásokkal, például időjárással szemben. Ha ugyanis erre nem fordítunk kellő figyelmet, akkor olyan folyamatok indulhatnak el, amik jelentősen károsítják azokat.

Gondolj csak például a ház mellett felépített medencére. Annak belső felülete önmagában nem elég tartós ahhoz, hogy ellenálljon a víz, illetve a klór negatív hatásainak. Ha azt szeretnénk, hogy időtálló legyen, akkor bevonatot kell képeznünk rajta.

Ebben a cikkünkben minden fontos tudnivalót összegyűjtöttünk, amit a felületek védelméről tudni kell. Mint, ahogy a címben is utaltunk rá, kitérünk a klórkaucsuk bevonatra is. Többek között arról is szó lesz, hogy mi az pontosan, illetve hogyan kell használni. Ha pedig nem csak olvasnál róla, hanem meg is vásárolnád, akkor nézz körül a Bíborfesték Üzletház medencefestékek kínálatában!

Miért fontos a felületek védelme?

Beltéren elég, ha a falakat, illetve egyéb felületeket, tárgyakat befestjük az általunk választott festékekkel. Elvégre házon belül nincsenek olyan erős külső hatások, amik ellen egy plusz réteggel védekezni kellene. Ugyanez viszont már nem igaz, amikor házon kívül dolgozunk.

A kültéri felületek folyamatosan ki vannak téve a környezeti hatásoknak. Például a magas páratartalmú levegőnek, a nedvességnek, a csapadéknak, az UV sugárzásnak, a hőmérséklet ingadozásának, a fagynak. Ezek rengeteg kárt tudnak tenni bennük, kivéve, ha teszünk ellene a megfelelő felületkezelő termékek használatával.

Mi az a klórkaucsuk bevonat?

A klórkaucsuk bevonat is egy felületkezelő festék, amit elsősorban a medencék falára szokás alkalmazni. Idővel ugyanis “kikezdi” a víz, illetve a klór, amit a tisztítás, fertőtlenítés céljából teszünk a vízbe.

Időnként ráadásul a medence falát is le kell mosni. Ez pedig csak úgy lehetséges, ha kellően kemény, ellenálló és sima felülete van. Ezt szintén úgy tudjuk elérni, ha a medence belső részét klórkaucsuk festékkel lefestjük.

Tény, hogy a klórkaucsuk bevonatot a medencefestékek közé soroljuk, ugyanakkor nem csak medencékhez használhatjuk. A falakat is meg tudjuk óvni velük, de a különböző anyagokból, például fémből, fából vagy betonból készülő szerkezetekre is alkalmazhatók.

Hogyan kell használni a klórkaucsuk festékeket?

A felületkezelés mindig a felület alapos megtisztításával, zsírtalanításával kezdődik. Szükség esetén el kell távolítani a korábbi burkolatot, és le kell csiszolni a felületet. A megfelelő arányú higítást követően tudjuk felvinni a klórkaucsuk bevonatot ecsettel vagy pedig hengerrel. A felvitel után pedig mindig türelmesen várd ki a száradási időt, ami legalább 1 óra szokott lenni.

Láthatod, hogy nem szabad megfeledkezni a felületvédelemről. Ez egy rendkívül fontos feladat, ha azt szeretnéd, hogy hosszú távon is szépek és ellenállóak legyenek. Erre a célra lettek kifejlesztve azok a festékek, amikkel klórkaucsuk bevonatot tudunk képezni a felületeken. Elsősorban medencékhez szokás alkalmazni, de más anyagokból készült szerkezeteket is meg tudunk óvni velük.

(X) Támogatott tartalom

 

Hozzászólások

Írd ide a hozzászólásod:

Leave a reply

Kerékpár magazin - Bikemag.hu - Hírek, tesztek, versenyek
Logo