fbpx

Mire figyeljünk, ha személy- és vagyonőrként szeretnénk munkát vállalni?

Bár az infláció a különböző iparágakat viszonylag rosszul érintette, és a munkaerőpiacon a fluktuáció is egyre nagyobb, de ennek ellenére mégis akadnak olyan szakmák, ahol folyamatosan keresnek embereket.

Az egyik ilyen a személy- és vagyonőr pozíció. A versenyben maradt cégek ugyanis pontosan tudják, hogy mekkora jelentőséggel is bír a vállalat vagyonának, épületének, személyzetének és vásárlóinak a védelme. A linken vagyonőr munkatársakat keresnek Kecskeméten, érdemes megnézni a kínált állásokat.

Arról nem is beszélve, hogy számtalan képzés is indul a szakmában, amelyek ugyan igyekeznek a tanulókat minden szükséges információval ellátni, de arról ritkábban esik szó, hogy mire is kell pontosan odafigyelni a munkavállaláskor.

Főként ezért is gondoltunk arra, hogy a mai cikkünket ennek a témának szenteljük, és átbeszéljük a leggyakrabban felmerülő kérdéseket.

Milyen dokumentumokat kell kézhez kapnunk?

Hiába volt sikeres az állásinterjúnk, és állapodtunk meg a munkaadóval, még nem lélegezhetünk fel teljesen, mert a java még hátra van, ami nem más, mint a szerződéskötés.

Ennek a folyamatnak a során pedig az alábbi dokumentumokat kell megkapnunk, és alaposan áttanulmányoznunk.

Munkaszerződés

A munkaszerződés az egyik legfontosabb dokumentum, mivel ebben kerül megfogalmazásra az hogy mi, mint alkalmazottak kötelesek vagyunk a munkaadónk irányítása szerint dolgozni. Ő pedig köteles minket foglalkoztatni, és a bérünket megfizetni.

Arra viszont mindenképpen ügyeljünk, hogy ez a dokumentum írásban szülessen meg! A szó ugyanis hamar elszáll, a papír viszont mindig kéznél van, ha szükség lenne rá vitás helyzetekben.

Ami pedig a tartalmát illeti, fel kell tüntetni benne a munkáltató cég adatait és a munkavállaló személyes adatait. Ezenkívül szerepeltetni kell benne a minket megillető alapbért, a munkakör megnevezését, a próbaidő időtartamát, a munkavégzés helyét és a munkaidőt. Továbbá, ha határozott idejű munkaszerződésről van szó, akkor annak az időtartamát is meg kell jelölni.

Munkaleírás

A munkaköri leírás egy olyan dokumentum, amelyet a munkaszerződés mellékleteként kapunk kézhez, és ez határozza meg, hogy pontosan milyen elvárásoknak szükséges megfelelnünk, illetve, hogy mi lesz a feladatunk.

Tájékoztató dokumentum

 Bár a tájékoztató dokumentum nem kötelező elem, de jó, ha a munkáltató ezt is biztosítja. Ebben kerülnek feltüntetésre ugyanis mindazok az információk, amelyek a munkaszerződésben nem kerültek meghatározásra.

Ilyen lehet például a várható munkaidő és az alapbéren túli munkabér, a túlórapótlék, az egyéb juttatások, valamint a munkabér kifizetésének módja, gyakorisága és határideje.

Hasznos tipp

Abban az esetben, ha úgy érezzük, hogy valami nem stimmel a munkaszerződéssel kapcsolatban, akkor jogunk van arra, hogy ellenőrizzük a bejelentést a lakóhelyünk szerint illetékes adóigazgatóság ügyfélszolgálatán, vagy ha regisztrálva vagyunk az Ügyfélkapun, akkor ott is megtehetjük.

(X) Támogatott tartalom

Hozzászólások

Kerékpár magazin - Bikemag.hu - Hírek, tesztek, versenyek
Logo