fbpx

Ki írathatja át a gázórát?

Jellemzően a vevő feladata a gázóra átírása, viszont ez nem kőbe vésett szabály, inkább csak megszokás, hiszen a folyamatot adott esetben kezdeményezheti az eladó is. Fontos azt is megjegyezni, hogy a felhasználó átírása az ingatlan tulajdonosának változása esetében nem elég, mindenképpen az órákat is át kell íratni az új tulajdonos nevére.

Az OnlineKozmu mvm gáz átírás szolgáltatásának használata mind a két félnek érdekében áll, hiszen a korábbi tulajdonos mindaddig felelős a költségekért, amíg a szerződés az ő nevére van megkötve, az új tulajdonos pedig jogaiban tulajdonképpen korlátozva van, amíg a közműszolgáltatókkal kötött szerződések nem tükrözik a valós tulajdoni viszonyokat.

Szerződést módosítani lehet személyesen is, de ez időigényes, kiszámíthatatlanul sok energiabefektetést igénylő megoldás, ezért érdemes az online ügyintézést választani. Hiszen így nem kell időt pazarolni a személyes ügyintézésre, hanem helyette hódolhatunk akár a kedvenc sportunknak is.

Az mvm gázátírás feltétele

Ahhoz, hogy az új tulajdonos szerződést köthessen a gáz, illetve egyéb közműszolgáltatásra, szükséges a végszámla kiegyenlítése a régi szerződő részéről.

A legtisztább, ha már az adásvételi/ajándékozási/bérbeadási szerződésben kiköti, hogy kinek mi a dolga az átírással kapcsolatban, például hogy az új tulajdonosak milyen határidővel kell átíratni a közműveket, így ez hivatkozási alap lehet vitás helyzetekben. Ezeket viszont tényleg jobb elkerülni, és akár közös erővel nekifogni az ügyintézésnek, hogy a helyzet rendezésre kerüljön.

Az átíratás jogalapja, határideje

A gáz és egyéb közműszolgáltatási szerződéseket minden olyan esetben át kell íratni, amikor tulajdonosváltás történik, tehát valaki ingatlant elad, ajándékoz, örököl, valaki egy lakásra, házra haszonélvezeti jogot alapít, de a bérbeadáskor is érdemes a felhasználóváltozást bejegyeztetni.

Tehát utóbbi esetben az órákat átíratni nem szükséges, de a bérbeadónak és a bérlőnek is előnyösebb, ha felhasználóként utóbbi kerül bejegyzésre, hiszen a szolgáltatásokat végső soron ő veszi igénybe, és ezek költsége őt is terheli, amennyiben ezt a bérleti díj valamilyen formában nem tartalmazza.

A vonatkozó törvények alapján az energiaszolgáltatók mindig azon a természetes vagy jogi személyen hajtják be a tartozást, akinek a nevére a kiegyenlítendő közüzemi számla szól.

Az energiaszolgáltatók minden esetben azzal a személlyel vagy felhasználóval szemben érvényesítik a tartozás behajtását, akinek a nevére szól a kiegyenlítendő közüzemi számla, ezért nem árt, ha a számlán – felhasználóként – a bérlő neve szerepel.

Az energiaszolgáltatók jellemzően – a birtokbaadástól számítva – 15 napos határidőt adnak meg, amit érdemes betartani. Ez alól csak a haláleset jelent kivételt, öröklés esetén a rendelkezésre álló idő jócskán elnyúlik, 180 nap áll rendelkezésre.

Online ügyintézés

Ha az ügyintézés online módozatát választja, rengeteg kellemetlenségtől megkímélheti magát. Elég csak az OnlineKozmu oldalra kattintania és a fotelben ülve is lebonyolíthatja a közművek átiratását, amennyiben pedig elakadna, a munkatársak készségesen segítenek a telefonos ügyfélszolgálaton keresztül.

(X) Támogatott tartalom

 

Hozzászólások

Kerékpár magazin - Bikemag.hu - Hírek, tesztek, versenyek
Logo