fbpx

Csapatépítő? De mitől lesz jó? Megmutatjuk!

Ebben a cikkben szeretnénk útmutatást adni ahhoz, hogy milyen egy igazán jó csapatépítő. Sajnos mindannyian kaptunk már meghívást olyan eseményre, ami így volt meghirdetve, de igazából csak egy közös pizzázást takart – és még lehet nem is volt rossz kikapcsolódás, és pont éhesek is voltunk, de igazából ennyi történt.

Milyen legyen a csapatépítő?

Legyen szórakoztató, ugyanakkor tanulságos is! Erősítse a csapatszellemet és a kommunikációt a kollégák között! Növelje a lojalitást, a hatékonyságot, és még motiválttá is tegyen a hétköznapokban! És akkor túl hosszú se legyen, ahogy túl későn se tartsuk, és ne is kelljen érte átutazni a fél országot! Ugye nem könnyű a szervezés?

Sokan nem irigyeljük a HR-eseket ilyenkor. Mi megpróbáljuk megkönnyíteni minden kolléga munkáját azáltal, hogy megoldási javaslatokat készítünk, mint például a Stepout games kvízjátéka. Nézzük is meg részletesebben, hogy mit javaslunk!

Legyen szórakoztató, ugyanakkor tanulságos!

Épp ennek a feltételeknek felel meg egy általános kocsmakvíz. Finom sörök vagy borok társaságában, a barátainkkal vacsorázva válaszolunk a kérdésekre különböző témakörökön keresztül. Úgy tanulhatunk egy-egy ilyen estén, hogy észre sem vesszük.

Ilyenkor a központi elem minden esetben a szórakozás. Épp ezért lehet a játékosokra szabni az egészet, mivel így még érdekesebb és még több lesz közben a vicces elem. A résztvevőkdöntik el, hogy sört vagy bort kóstolnának inkább közben, de előtérbe kerülhet a rajztudás, vagy akár mélyebben is megismerhetik egymást a résztvevők.

Erősítse a csapatszellemet és a kommunikációt!

A kvíz az egy igazi csapatjáték! Sok esetben lesz egy valaki, aki határozottan tudja a választ egy adott kérdésre. Máskor viszont kő-papír-ollóval kell eldöntenünk, hogy mit is válaszoljunk, mert senki sem biztos a megoldásban igazán. És sokszor kell majd csapatban is dolgoznunk, hogy összerakjuk a puzzle darabjait, amivel végül meglesz a konkrét válaszunk is.

Mindehhez viszont hatékony és folyamatos kommunikációra lesz szükség a csapattagok között. Ráadásul ilyenkor olyan rejtett képességek is kiderülhetnek egy-egy kollégáról, amit nem is gondoltunk volna.

Nem lehet túl hosszú

A megfelelő tempó az egyik kulcsfontosságú összetevője egy csapatépítőnek. Így lesz képes lekötni a figyelmünket, és így tudja biztosítani azt a flow-élményt is, amire igazán szükség van a mai világban. Egy ilyen játék jellemzően 1 vagy maximum 2 órát ölelhet fel, hogy fennmaradjon a figyelem és a koncentráció.

Nem lehet túl messze sem

Nem jó, ha az egész nap csak utazással telik, hogy aztán egy 1-2 órás játékkal letudjuk a csapatépítést. Épp ezért érdemes helyben, vagy kis távolságra megrendezni az eseményt.

Viszont ma már azokra is gondolni kell, akik távol, otthonról dolgoznak, lehet az ország másik végéből. Sőt, akár külföldről is. Ha megfelelő csapatépítő játékokat választunk, akkor nem lőhetünk mellé!

(X) Támogatott tartalom

Hozzászólások

Kerékpár magazin - Bikemag.hu - Hírek, tesztek, versenyek
Logo