Ha saját medencéd van, akkor bizony érdemes arra nagyon nagy gondot fordítanod, és mindig ügyelned a helyes vízminőségre. Legyen szó bármilyen típusú modellről, talajba süllyesztettről vagy kisebb anyagi ráfordítást igénylő változatról is. A legtöbb gondot az szokta okozni általában, ha a vízminőség nem egyenletes vagy nem tökéletes, mert a zavaros, nyálkás, algás és kórokozókkal teli medence nemcsak csúnya, de bizony veszélyeket is tud hordozni.Sokat segítenek a medencevegyszerek
Szerencsére a Medence Óriás medencevegyszereivel igazán hatékonyan el lehet kerülni, illetve le lehet küzdeni a problémákat. A Medence Óriás webáruházában sokféle klór-, illetve multitabletta, vegyszeradagoló és a vízelemzéshez használatos eszköz beszerezhető. Ezek a termékek hozzátartoznak a medencézéshez, biztonságossá teszik a vízben való pancsolást kicsiknek és nagyoknak egyaránt. Emellett a medence anyagát is sokkal tovább tudja majd használni mindenki.
Persze egy jól működő és megfelelően karbantartott szűrőberendezés is elengedhetetlen, valamint a folyamatos takarítás is. Kapható már sokféle szűrőközeggel ellátott és a vízforgatóval összekapcsolható szűrő és hagyományos vagy automata medenceporszívó is. Ezekkel nagyon egyszerű lesz a dolgod, az eredmény pedig a tiszta víz lesz. Ha viszont nem működnek megfelelően, algás és koszos lesz a medence.
Alga elleni küzdelem és alternatív vízkezelési lehetőségek
Persze jól be kell állítanod a víz pH-értékét is, amit utána folyamatosan ellenőrizned szükséges. A kemény víz nemcsak a medence fémberendezéseit öregítheti és roncsolhatja, hanem a vegyszerek hatásfokát is csökkentheti, és az algásodás is beindulhat. Melegebb időben még gyorsabban. A pelyhesítőszerekkel a pici koszok összeállnak, és azt a szkimmer vagy a szűrő el tudja majd kapni.
Fertőtlenítésre mindenképp szükség van, hogy a kórokozók ne szaporodhassanak el a medeencében. Ezt klórozással, de ma már alternatív módszerekkel is el lehet végezni. Utóbbi a klórra rendkívül érzékenyek számára jelent igazán biztonságos megoldást, valamint a kisgyerekek által használt pancsolókban. A sóbontó készülék, az UV-fényes vagy ózonos berendezés ma már egyszerűen beszerezhető és üzemeltetése sem bonyolult.
Rendszeresen és hatékonyan végezd!
A tiszta medence nem álom, nagyon könnyen megtanulhatók a medencetisztítás és a helyes vízkezelés egyes lépései. A vegyszerezés mellett mindig ellenőrizd, hogy nem sérült-e meg a medence anyaga. Ha igen, javítsd ki a hibát minél hamarabb a javítókészletnek megfelelő utasítások alapján. A medence falát és alját érdemes rendszeresen pucolni vagy hagyományos eszközökkel vagy a már beszerezhető modern takarítógépekkel vagy robotokkal.
A lényeg, hogy minden lépést elvégezz a megfelelő időben és rendszeresen. A jutalom nem marad majd el: sok-sok örömteli pancsolós pillanat.
(X) Támogatott tartalom