Záró-futamok külföldön, itthon a triál bajnoki cím volt a tét

A hegyikerékpáros szezon vége közeledik ugyan, de szeptember vége felé még mindig nem teszik le a bringát a kerekesek. Amíg Benkó Barbara az olimpiai krossz számban a Bundesliga záró fordulóján, Liszi Attila pedig a lejtősök szlovák viadalán állt rajthoz, addig a triálosok a magyar bajnoki címekért versenyeztek.

Hegedűs László

Benkó Barbara a német Bundesliga záró futamát megelőző sprint versenyen – 2012-ben világbajnokságot is rendeznek a versenyszámban – 2. helyezést ért el. Az U23-as női világkupa-összetett második helyezettje a sprint utáni C1-es kategóriájú olimpiai krossz versenyen 13. lett.

Liszi Attila a szlovák downhill-sorozat záró futamán 2. helyezést ért el. A magyar kerekes ezzel a teljesítményével a szlovák DH-összetettben 2011-ben a 2. helyen zárt.

Hétvégén rendezték a hegyikerékpárosok triál szakágának országos bajnokságát a balatonfüredi Bringaparkban. Az elitek 20 és 26 colos kategóriájában egyaránt Hegedűs László (Veres Ördögök SE) végzett az élen, a juniorok 26”- os mezőnyében klubtársa, Takács Norbert lett az idei bajnok.

A Bundesliga-futam eredménylistája ide kattintva érhető el.