Világkupa pont és nemzetközi dobogó junior bringásainknak

Junior (U19) országúti bringásaink nemzetközi versenyeken vettek részt az elmúlt két hétvégén Szlovákiában és Horvátországban. A szlovák kupasorozat trnavai fordulóján a szekszárdi Nagyernyei Bence dobogóra állhatott, míg a rangos, junior világkupa sorozatba számító Tour of Istria viadalon a KSI  Schwinn Csepel SE versenyzője 20. lett, ezzel Magyarország feliratkozott a világkupa ponttal rendelkező nemzetek listájára, és a 20. helyen áll.

Somogyi Miklós beszámolója a háromnapos (2012. április 20-22.) 52. Isztriai Körversenyről:

Pénteken rajtolt a Tour of Istria elnevezésű országúti ifjúsági viadal, mely az ifjúsági  Világkupa futamok második eseménye. Húsz csapat állt rajthoz, a listavezető 17 nemzet mellett, a Szerb, a Magyar és a rendező Horvát válogatott egészítette ki a mezőnyt. A meghívás a régi baráti kapcsolatoknak köszönhető.

Hat versenyző alkotta az egységet, öt versenyző a KSI Schwinn-Csepel SE. legénységéből került ki, a hatodik a 2011-es ifi országúti Magyar Bajnok Nagyernyei Bence (Szekszárdi SzKE) volt. A kemény hegyi terepeken zajló három szakaszt a záró napi ömlő eső tette igazi kihívássá. A rajtnál 117 kerekes indult, végül 86 tudta értékelhetően befejezni az Istria Tourt.

Két napig az olasz Zurló Federico birtokolta a sárga trikót, de a 3. etap utolsó 15 km-én két dán kerekes megszökött, és 36 mp előnnyel érkezett a Pulába a colosseumi befutóhoz. Ezzel kettős dán győzelem született Pedersen Mads révén. Egyébként Ő volt a legfiatalabb a mezőnyben!

Nagy örömünkre, a végig az élmezőnyben hajtó Kenyeres Ábel, a KSI Schwinn Csepel SE. versenyzője az összetett huszadik helyet szerezte meg, mindössze 1 perc 4 mp hátránnyal, ezzel egy világkupa pontot szerezve Magyarországnak. Nemzetünk ezzel a huszadik a nemzetek rangsorában. Varró Bálint a 41. míg öccse Varró Gergely az 52. Helyen ért célba, ezzel csapatunk a 14. helyen végzett, a másik három fiú „elvérzett” a 3. Etapon.

Sajnos a következő három világkupára nem kaptunk meghívást, így további pontokat csak az ifi Európa, illetve világbajnokságon szerezhetünk. Nagy a tétje a pontozásnak, mert ha év végén az első 25 nemzet között végzünk, akkor 2013-ban meghívást kell kapnunk minden eseményre, a rendezők költségén. A 2013-as szezon viszont a 2. Ifjúsági Olimpia kvalifikációs eseménysorozata, kiemelten fontos számunkra. Szóval a mostani csapatnak, Ábeléknek kell megalapozniuk a következő két év lehetőségeit.

Szlovák Kupa, Trnava, 2012. 04. 14-15., a Szekszárdi Szabadidős KE beszámolója:

Szombaton felhős, szeles időben közel 150 induló gyülekezett Trnava külterületén. Szlovákia összes egyesülete képviselte magát és nemzetközivé a Szekszárdi Szabadidős Kerékpáros Egyesület és a KSI avatta a versenyt. A kerékpárosok 5 kategóriában, 5 különböző távon mérték össze erejüket a rövid emelkedőkkel is tarkított időfutam pályán. Itt Fábián Ábel a serdülő korcsoportban 15 km-es távon, 9 másodperccel lemaradva a dobogóról érte el a legértékesebb helyezést és lett magyarok közül a legjobb. Vasárnap, hasonló időben mezőnyversenyre került sor, ahol viszont Nagyernyei Bence az egész szlovák ifjúsági élmezőnyt is maga mögé utasítva szerzett fölényes győzelmet, összetettben így a harmadik helyen végzett. A következő Szlovák kupa futamon Krupinán indulunk április 29-én, ezalatt a magyar ifi válogatott a lengyel Gruzdiadz világkupán szerepel.