fbpx

Végleges lista az idei UCI MTB-világkupa csapatokról

Közzétette a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) az idei profi csapatok listáját, melyben összesen 132 világkupa egylet szerepel. 72 a cross-country, 23 a gravity részlegből és 10 olyan egyesület, akik futtatnak több szakágban is ridereket. Ezekhez még hozzájönnek a korábban közölt és kiemelt, UCI Elite MTB csapatok, 27-en.

Szummázva a számokat, kerek 10%-os növekedés lett a profik között, a 2011-es 120-ból lett idénre 132. Nem kis dolog! Cross-country-s oldalról van egy magyar résztvevő is, az EuroOne-Waberer’s MTB Team! A továbbiakban pedig foglalkozzunk a gravity képviselőivel.

MS Mondraker Racing: Brook MacDonald, Cesar Rojo (a tervező) és Markus Pekoll

Az idei nagy átigazolók közé tartozik a stíluskirály Brendan Fairclough, aki Nick Beer helyére érkezett a Scott-hoz, a svájci európa bajnok pedig a Devinci csapatát fogja erősíteni 2012-ben. A szebb napokat is megélt, ám nagyon szimpatikus Mick Hannah Morewood-dal folytatja, nem véletlen, hiszen korábbi munkaadójához az Atherton család érkezett. A lánc pedig nem szakad meg, hiszen Sik Mik is valaki pozicióját foglalta el, ő pedig a már veteránnak mondható, de a tavalyi világbajnokságon bravúros ötödik helyet szerző Mickael Pascal. Cyrille Kurtz Santacruz-os csapatában láthatjuk majd őt.

Érdekes még az MS Evil Racing és a Mondraker Factory Team fúziója, melynek eredményeképp Brook MacDonald és a vb ezüstérmes Damien Spagnolo csapattársak lettek, így akár titkos favoritnak is lehet nevezni őket. De mi történt a Balaton Bike Fest – Tihany Downhill-t is nyerő Filip Polc-cal vagy az amerikai Luke Strobellel? Míg utóbbiról egyelőre sok mindent nem tudni, Filip ott ragadt a fúzió során “hoppon” maradt Evil-nél, és már (újra) a karbon vázukat teszteli.

Filip Polc és a karbon Evil Undead

Másik kérdés a korábbi junior világbajnok Ruaridh Cunningham sorsa, akinek a Maxxis-Rocky Mountain gyári csapat megszűnése után lett bizonytalan a jövője.

Szó szerint csupa öröm és boldogság a következő , hiszen visszatér a mókamester Wyn Masters egy egyelőre ismeretlen csapattal, és ha hihetünk a terjengő híreknek akkor a hatalmas Wyn TV epizódokat is ismét láthatjuk majd! Nagyon várjuk! 🙂

Az alábbiakban lehet böngészni, kutakodni a gravity csapatok háza táján, de akit érdekel a többi szakág profi alakulata is, akkor érdemes ide kattintani, teljes a lista.

UCI Elite MTB Teams

ALPINE COMMENCAL AUSTRIA (RCA) – AUT
BERNHARD Petra
GRUBER Manuel
HAAS Mathias
TETZLAFF Boris
WILHELM Florian

MS MONDRAKER TEAM (MSM) – AUT
MACDONALD Brook
PEKOLL Markus
RAGOT Emmeline
SPAGNOLO Damien

COMMENCAL / RIDING ADDICTION (CRA) – FRA
NICOLE Myriam
RUFFIN Gaetan
RUFFIN Thibaut

HUTCHINSON UNITED RIDE (HUR) – FRA
BENTLEY Timothy
CAUVIN Guillaume
COUSINIE Fabien
HANNAH Michael
HANNAH Tracey

LAPIERRE INTERNATIONAL (LPI) – FRA
BLENKINSOP Samuel
BRUNI Loic
COLE Cameron
THOME Patrick

CHAIN REACTION CYCLES.COM / NUKEPROOF (CRC) – GBR
BOND Alex
BUCHANAN Lewis
LEHIKOINEN Matti
SIMMONDS Matthew
SMITH Joseph

GT FACTORY RACING (GTF) – GBR
ATHERTON Dan
ATHERTON Gee
ATHERTON Rachel
BEAUMONT Marc

SCOTT11 (STT) – SUI
FAIRCLOUGH Brendan
NIEDERBERGER Noel
PAULHAN Romain
PUGIN Floriane
SIEGENTHALER Emilie
WEISS Adrian
WEISS Mirco

GIANT FACTORY OFF-ROAD TEAM (GFT) – USA
HART Danny
NEETHLING Andrew

MONSTER ENERGY-SPECIALIZED (MES) – USA
BROSNAN Troy
HILL Samuel

SANTA CRUZ SYNDICATE (SCB) – USA
BRYCELAND Josh
MINNAAR Greg
PEAT Steve

YETI FOX SHOX FACTORY RACE TEAM (YET) – USA
BOICE Chris
GRAVES Jared
JACKSON Eliot
RUDE JR Richard
SCHUSLER Joey
TRINKINO Trevor

TREK WORLD RACING (TWR) – ESP
GWIN Aaron
LEOV Justin
MULALLY Neko

GHOST FACTORY RACING TEAM (GFR) – GER
FISCHBACH Johannes
KLAUSMANN Marcus
FISCHBACH Johannes
STASEK Adam
TSCHUGG Guido

 

UCI MTB Teams

CG RACING BRIGADE (CGB) – AND
GRACIA Cédric
GUTIERREZ VILLEGAS Marcelo
WILLIAMS Gabriela

DEVINCI GLOBAL RACING (DGR) – CAN
BEER Nick
BRANNIGAN George
SMITH Steve
VERNASSA Gianluca

TEAM 23 DEGREES (TTT) – ESP
DERTELL Dennis
ZARCO Luis

CK RACING SANTACRUZ (CKR) – FRA
GEROMIN Quentin
KURTZ Cyrille
PASCAL Mickael

DAGG – RACING (DRT) – FRA
GALLEAN Chloe
GALLEAN Mathieu
OGET Ludovic

LABYRINTH SHIMANO RACING TEAM (LSR) – FRA
CHOLLEY Geoffrey
JONNIER Sabrina
QUET Arthur
THIRION Rémi

PASSION VELO.FR (PVT) – FRA
CHARRE Morgane
CROCOMBETTE Jérôme
DELPIROUX Adrien
EMERY Theo
FORTHIAS Lou
GIRARD Eymeric
PARRET Arthur
PONSON Florian
SMANIOTTO Renaud
VESPA Loris

TEAM LAC BLANC / SOLID / BATIBOIS ALSACE (LBS) – FRA
AUCLAIR Baptiste
GEORGES Pierre Charles
SAX Caroline

TEAM MORZINE – AVORIAZ / HAUTE – SAVOIE (MZA) – FRA
GROS Céline
PUGIN Mélanie
REYNIER Sandra

TOPCYCLE BY TREK (TBT) – FRA
CONTRERES Romain
GIORDANENGO Aurélien

XCYTT RACING (XCY) – FRA
ARTHUS Florian
CARDON Simon
DI PASQUALE Charly
MAUPAS Jordan

MADISON SARACEN DOWNHILL TEAM (MAD) – GBR
ATWILL Phil
CARPENTER Manon
GEOGHEGAN Jack
LOWE Josh
MOLLOY Harry

STEVE PEAT SYNDICATE (SPS) – GBR
DONOGHUE Neil
GRIFFITHS Chris
LEWIS Josh
MATTHEWS Billy
OXLEY Freddie
RUSSELL Dale
SWINDEN James
VICKERS Michael

DIRT NORCO RACE TEAM (DNT) – IRL
REID Ben
RIFFLE Duncan
STANBRIDGE Dan

ARGENTINA BIKE GRAVITY TEAM (ABG) – ITA
CAIRE Carlo
CAIRE Pietro
MASTERS Wyn
NOREK Justyn

PILA-BLACK ARROWS-MTB HERIN SCHOOL ASD (PBA) – ITA
HARNSTROM Oscar
SUDING Lorenzo

TEAM AXO/PRO-GEST (APG) – ITA
COLOMBO Francesco
MOCELLIN Andrea

ROSE VAUJANY GRAVITY MTB TEAM (RVG) – NED
BRÜCKNER Petrik
COMBEE Leo
CURD Katy
HIBBEN Julian
PRIJKEL Daniel
VINK Nico
WICHMAN Joost

UNIOR TOOLS TEAM (UTT) – SLO
HEATH Harry
MICHALOGIANNAKI Maria
PANDUR Ziga
RUTAR Nejc
STONE Jessica

SC-INTENSE (SCI) – SUI
BUTTON Joshua
FIGARET Faustin
PAYET Florent
PEYER Lars
ROSCHI Roman
RUCHTI Miriam

TEAM ARE BIKEPARK BY W-RACING (ABP) – SWE
WALLNER Robin
THUNELL Jakob
WALLNER Niklas

SPECIALIZED RACING – USA GRAVITY (SBC) – USA
BENEDICT Bradley
KEENE Curtis
KELLY Cody
ROPELATO Mitch
WRIGHT Christian

TEAM NORCO INTERNATIONAL (NOR) – USA
ATKINSON Bryn
KINTNER Jill

MILKA-SUPERIOR MTB RACING TEAM (MSR) – CZE
BEERTEN Anneke

AIX VTT THRIFTY (AIX) – FRA
DELEST Agnes
ANNES Pierrick

HAUT-JURA VTT (HJV) – FRA
BERNARDI Benjamin
CLAUDIN Benjamin
GUILLAUME Laura
IMBAUD Joris
PIGAZZINI Andrea

R – VTT MORILLON (RVM) – FRA
BIGONI Joris
BURRI Loic
COLOMB Yannick
LOHNER Alexandre
LOHNER Laura

GIANT ITALIA TEAM (GIT) – ITA
FRANCO Edoardo

TEAM TREK CINGOLANI (CIN) – ITA
PETRUCCI Francesco Danilo

TORPADO SURFING SHOP (TSP) – ITA
CALLINI Riccardo
GAMBIRASIO Carlo
MARCELLINI Alia
MILIVINTI Marco
TONELLI Devis

TEAM FOKUS – DANICA (TFD) – NOR
NYLENDE Terje
TAFTÖ Snorre Setrom

KONA (KON) – USA
AMOUR Karim
DELFS Mitchell
FEARON Connor

 

Hozzászólások

Írd ide a hozzászólásod:

Leave a reply

Kerékpár magazin - Bikemag.hu - Hírek, tesztek, versenyek
Logo
Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért, tovább lépve elfogadod a cookie-k használatát. Adatvédelmi tájékoztatónkban megtalálod, hogyan gondoskodunk adataid védelméről.
Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért, tovább lépve elfogadod a cookie-k használatát. Adatvédelmi tájékoztatónkban megtalálod, hogyan gondoskodunk adataid védelméről.