Vas Kata Blanka ezüstérmes a MTB világbajnokságon

Vas Kata Blanka óriási sikerét hozta a MTB világbajnokság, a még csak elsőéves U23-as magyar versenyző második helyet szerzett U23-as kategóriában az XCO VB-n.

Az éppen Leogangban zajló MTB világbajnokságon ma rendezik az U23-as nők és az elit versenyzők XCO futamait. Az U23-as nők között Vas Kata Blanka képviselte hazánkat, aki az év eleji cyclo-cross világbajnoksághoz hasonlóan itt is hatalmas sikert ért el.

A rajt után egyből Loana Lecomte állt az élre és épített ki stabil előnyt a többiekkel szemben, az amerikai Hayley Batten vette üldözőbe a franciát, de belerogyott a saját tempójába, így Vas Kata Blanka a 2. körben utolérte és ott is hagyta Battent, mellyel a 2. helyre jött föl a fiatal magyar kerékpáros. A 3. helyen az aktuális cyclo-cross világbajnok Ceylin del Carmen Alvarado haladt, de nem tudott Blankához közelíteni, sőt Blanka szép lassan növelte még az előnyét vele szemben. Lecomte előnye kicsivel egy perc fölött stabilizálódott, ami a verseny végéig kitartott, míg az utolsó körben Ceylin del Carmen Alvarado fáradt el és érezhető volt, hogy Vas Kata Blanka 2. helyét már nem veszélyezteti. A végeredmény nem változott, Loana Lecomte nyerte a VB-t, míg a magyar mtb kerékpársport eddigi legjobb eredményét érte el Vas Kata Blanka ezzel a világbajnoki ezüstérmével.