Vas Blanka nyerte a Cyclo-Cross Világkupa overijse-i futamát!

Technikás, sáros pályán Vas Blanka megszerezte élete első világkupafutam győzelmét

Forrás: uci.org

Október 31-én Overijseben rendezték a Cyclo-Cross Világkupa legutóbbi futamát, ahol az elit női futamban ismét magyar versenyzőnek szurkolhattunk Vas Blanka személyében. A versenyzőkre sáros, technikás pálya várt, ami számunkra jó hír volt, hiszen Blankának fekszenek az ilyen körülmények.

Vas Blanka jól kapta el a rajtot, a hosszú aszfaltos emelkedő végén az első között kanyarodott be a terepre és a depóban kialakult káosz után (többen az aszfalt miatt másik kerékpárral rajtoltak el) Denise Betsema után a 2. helyen haladt az első körben. Betsema elcsúszott a 2. körben, ahol Blanka és Puck Pieterse utolérték az élen állót és Blanka meg is előzte a Betsemát. Blanka is hibázott, de sikerült visszavenni az első helyét és a 3. körben Pietersével együtt elkezdtek távolodni a folyamatosan hibázó Betsemától. A világbajnok Lucinda Brand rosszul kezdett, beszorult hátra, de a verseny második felében folyamatosan jött felfelé. Vas Blanka és Puck Pieterse az 5 körös verseny 4. körét még fej-fej mellett kezdte, de a kör közepén Blanka kicsit el tudott távolodni a hollandtól. Az utolsó kört 4 másodperc előnnyel kezdte meg a magyar bajnok, amit az utolsó körben még növelni tudott és végül 15 másodperc előnnyel nyerte meg a versenyt Vas Blanka, amivel az első elit világkupafutam győzelmét szerezte meg. A második helyen Pieterse ért a célba, míg a bizonytalan Betsemát utolérte Lucinda Brand, aki ezzel a bronzérmet jelentő helyen ért célba.