Vas Blanka megnyerte az U23-as világkupa összetettet, Van Aert legyőzte Van der Poelt a VK utolsó fordulójában

Overijsében zárult a 2020/21-es Cyclo-cross világkupa, ahol a férfiaknál Wout van Aert diadalmaskodott Mathieu van der Poellal szemben, a nőknél Ceylin del Carmen Alvarado utasította maga mögé az egész mezőnyt. Vas Blanka pedig az abszolút 9. helyezésével bebiztosította az U23-as világkupa összetett győzelmét.

A Cyclo-cross világkupa utolsó fordulóját Overijsében rendezték, ahol sáros, nehéz pálya várt a cyclo-cross világelitjére. Gyakorlatilag teljes volt a mezőny mind a férfiaknál, mind a nőknél, ami nem meglepő, hiszen ez volt az utolsó verseny a VB előtt, így mindenki kihasználta VK utolsó futamát felkészülésre.

A nőknél a világbajnoki mezben versenyző Ceylin del Carmen Alvarado dominált, hamar otthagyta a többieket, Denise Betsema volt az egyetlen, aki fel tudott rá zárkózni, de hibázott és végül hátracsúszott. Lucinda Brand próbálta még tartani a lépést Alvaradóval, de a két holland közül egyértelműen a világbajnok volt a jobb, akkor szakította le Brandot, amikor akarta. A harmadik helyen Manon Bakker ért célba, aki majdnem utolérte Brandot.
Vas Blanka ismét top10-ben ért célba, ezúttal a 9. helyet szerezte meg, sokáig tízen kívül tekert, de az utolsó körökre sikerült előrébb jönnie. Ezzel az eredményével sikerült megnyernie az U23-as világkupa összetettet, az abszolút összetettben pedig az 5. helyen végzett.

10 Marianne Vos (Ned) Jumbo-Visma Women Team 0:01:21

A férfiak versenye csak rövid ideig tartalmazott kiélezett csatát, egyértelműen Wout van Aert napja volt ez. A belga már az első körökben erőltette a kemény tempót, amit csak Mathieu van der Poel tudott átvenni, de a holland világbajnoknak először defektje volt, aztán visszazárkózás közben többször is hibázott és végül elengedte a versenyt. Persze így is több mint egy percet adott a harmadik helyezett Tom Pidcocknak.