Újabb Szalontay győzelem Bécsből

A GP Vienna második napja is tartogatott magyar sikereket, Szalontay Sándor ezúttal a keirinben szerzett aranyérmet.

Az október 10-11-én zajló GP Vienna UCI CL2-es pályakerékpár verseny sikeresen kezdődött a magyar versenyzők számára, melyről már beszámoltunk az előző napi cikkünkben, a második nap sem alakult rosszabbul, mint az első Szalontay Sándor (Velo Class Velence) révén újabb aranyéremmel lettünk gazdagabbak, a sprinterünk keirinben bizonyult a legjobbnak. Ugyanebben a számban Lovassy Patrik Rómeó és Csengői Bálint (mindketten a BVSC-Zugló versenyzői) is rajthoz álltak, az az előbbi a 11., az utóbbi a 12. helyen végzett.

Madisonban a Lovassy Krisztián-Filutás Viktor páros képviselte hazánkat, a BVSC-Zugló duója a 17 csapatos mezőnyben a 6. helyen végzett. A nőknél Borissza Johanna Kitti állt rajthoz, aki scratchben a 9., pontversenyben a 7. helyet szerezte meg. Varga Bálint a junior férfiak omnium versenyében mérette magát és végül az 5. helyen végzett.

Jövőhéten kezdődik a pályakerékpáros Európa-bajnokság, ahol szintén lesznek magyar indulók.