További utánpótlás-érmek a mountain bike Eb-ről!

Lenyűgöző eredmények születtek az Ifjúsági Mountain Bike Európa-bajnokságon, korábban a kombinációs versenyekről már beszámoltunk, a folytatásról a BringaSport.hu oldalán olvashatunk:

mtb_utanpotlas

Augusztus 15. és 19. között került megrendezésre az Európai Kerékpáros Szövetség (UEC) 2016. évi Ifjúsági Mountain Bike Európa-bajnoksága a Graz melletti Stattegg-ben. A magyar bringások nagyszerűen szerepeltek a bajnokságon, az U17-es csapatversenyben bronzérmet szereztek (Buzsáki Virág – Fetter Erik – Kádi Tamás), Buzsáki Virág az U17-es lányok között a kombinációs XCO számban és az összetettben is harmadik lett, illetve Fetter Erik is 3. helyezést ért el az XCO XL futamon.

Bemelegítés

Idén 22 nemzet, 135 csaptának 405 versenyzője állt rajthoz és versenyzett öt napon keresztül különböző versenyszámokban, hogy eldöntsék, kik a kontinens legjobb hegyikerékpárosai. Hazánkat a mountain bike utánpótlás válogatott keret tagjai képviselték, akik igyekeztek a tavalyi EB nagyszerű magyar eredményeittúlszárnyalni. Idén jóval keményebb csata várt rájuk, hiszen a nemzeti válogatott kereteken kívül a legnagyobb hegyikerékpáros nemzetek második-harmadik “sorukkal”, a bajnokságuk legerősebb csapataival is nagy számban neveztek (pl. Svájc 16, Olaszország 26, Németország 13, Dánia 11 csapattal).

Baranyi Dávid Áron, Gerely Attila

Az első nap csapat időfutam versenyén a zömmel elsőéves tagokból álló U15-ös csapatunk a 37. helyen, a rutinosabb U17 versenyzőink a 12. helyen végeztek, azaz a másnapi csapatváltón ezen rajthelyekről kezdhették a futamokat.

A második napon a csapatváltón U15-ös csapatunk már jobban összedolgozva a 27. helyen végzett (Bokros Csenge – Baranyi Áron Dávid – Gerely Attila), míg U17-ben a Buzsáki Virág – Fetter Erik – Kádi Tamás alkotta csapat nagyszerű versenyzéssel, az osztrákok és a dánok mögött a harmadik lett.

U17 csapatidőfutam

A szerdai kombinációs XCO felemásra sikeredett, mivel az ügyességi szekciókban U15-ös versenyzőink a vártnál több hibát szereztek és a késleltetett rajtból nehezebben dolgozták le hátrányukat. U17 kategóriában viszont sikerült Buzsáki Virág révén szépítenünk, aki keveset hibázott az ügyességi pályán és erős volt az XCO-n is, így a dobogó harmadik fokára állhatott.

A szerdai nap eredményei:
WU15: Kiss Kata 18. hely, Bokros Csenge 27. hely
U15: Baranyi Áron Dávid 25. hely, Gerely Attila 75. hely
WU17: Buzsáki Virág 3. hely, Vas Kata Blanka 15. hely
U17: Kádi Tamás 20. hely, Fetter Erik 33. hely

Bokros Csenge, Benkó László, Kiss Kata

A negyedik napon egyetlen hosszú, folyamatos mászást követő gyors, technikás lejtőzésből álló úgynevezett XCO XL futam várta versenyzőket, mely próbára tette az állóképességet, erőt és az ügyességet egyaránt. Főként, hogy a mezőnyön már mutatkoztak a többnapos terhelés okozta fáradtság jelei. Ezen a napon Fetter Erik hozta a magyar csapat dobogós eredményét, kategóriájában a harmadik helyen végzett.

Fetter Erik

Az utolsó napra maradt a klasszikus XCO futam, az aktuális összetett szerinti rajthoz szólítással. Az U15 kategóriákra 2 kör, az U17-re 3 kör várt ezen a napon, ahol az aznapi helyezéseken kívül az összetett állásokon is lehetett még javítani. Top 10-es helyezést XCO-ban ezen a napon Buzsáki Virág (4. hely) és Fetter Erik (7. hely) ért el.