Svájci győzelmek az XCO Európa Bajnokságon

A nőknél Jolanda Neff nyert könnyedén, a férfiaknál Lars Forster volt a leggyorsabb a Skóciában rendezett Európa Bajnokságon.

Idén az országúti, a mtb, a pálya és a bmx szakágaknak közös felnőtt Európa Bajnokságot rendeznek a skóciai Glasgow-ban, ezzel is népszerűsítve a nem annyira népszerű versenyszámokat.
Augusztus 7-én a női és a férfi XCO futamokat rendezték, melyeken hazánk is érdekelt volt. A délelőtti női versenyen a svájciak világbajnoka, Jolanda Neff ellentmondást nem tűrően mutatta meg, hogy ő a leggyorsabb nő ezen az Európa Bajnokságon, a kissé cyclocross-os pályán is képes volt jelentős előnyt szerezni, melyet egészen a célig növelt. A 2. helyen Pauline Ferrand Prevot haladt át a célvonalon, az ő ezüstérmét sem veszélyeztette senki. A 3. helyért volt kisebb csata, de Githa Michiels-t nem tudta utolérni Maja Wloszczowska. A sportág nagyasszonya Gunn-Rita Dahle Flesjaa is sokáig harcban volt a dobogóért, de egy technikai probléma következtében jelentős időhátrányt szedett össze. Magyarországot Benkó Barbara képviselte, aki a 18. helyet szerezte meg.
A részletes eredmények itt.

A férfiak futama délután izgalmasabban alakult, a kevés szintet tartalmazó pályán bolyok alakultak ki és még a verseny felénél is nehéz lett volna megmondani, hogy ki lesz az Európa-bajnok. Érezhető volt, hogy a svájciak dominálnak, sokáig 4-en is voltak az első 6-ban. Végül Lars Forster és Luca Braidot tudtak ellépni a többiektől, akik közül az előbbi bizonyult erősebbnek, a svájci mozgásán végig látszott, hogy könnyebben teker, mint az olasz, az utolsó körben dűlőre vitte a dolgot és magabiztos szerezte meg az Európa-bajnoki címet. A 2. helyet Luca Braidot, a 3.-on pedig a spanyol David Valero Serrano ért célba. Az első ötben végül 3 svájci versenyző volt. Parti András a 40. helyet szerezte meg.