Roglic nyerte az időfutamot a Vueltán és átvette az összetettben a vezetést

A Vuelta 13. szakaszán rendezték az idei verseny egyetlen időfutamát, amit a papírforma szerint Primoz Roglic nyert meg, mellyel a szlovén kerékpáros az összetettben is átvette a vezetést.

© PhotoGomezSport

A 2020-as Vuelta egyetlen időfutamát a 13. szakaszon rendezték, ahol egy különleges pálya várt a versenyzőkre. A 33,7 km hosszú pálya első 31 km-e alig tartalmazott szintet, míg a maradék szakaszon egy brutális emelkedőt kellett leküzdenie a kerékpárosoknak. A kettősségnek köszönhetően kerékpárcserére is lehetett számítani a szakasz során.

13. szakasz

Az elsők között rajtoló Rémi Cavagna sokáig tartotta a legjobb időt, közel egy óra “trónolás” után vette el tőle Nelson Oliveira az első helyet. Aztán Barta érkezett a célba, aki nagyon úgy tűnt, hogy verhetetlen időt hajtott ezen a napon, de végül egyvalaki le tudta győzni az amerikait. Az összetettben érdekeltek közül Roglic, Carthy és Carapaz tekertek jó időt. Bár Roglic lassan, beosztva kezdett, ami meglepő volt sokak számára, már-már azt lehetett hinni, hogy megtörténik a szlovénnal az, ami a Tour de France-on, de végül a hegyen bizonyított és nem csak az összetett menők között volt a leggyorsabb, hanem Bartát is legyőzte 1 másodperccel, mellyel a szakaszt is megnyerte. Carthynak 25 másodpercet adott, Carapaznak 49 mp-et, amivel a piros trikóért vívott harcban is az élre került, átvéve Carapaztól az első helyet. Az első három helyezett között csak 47 másodperc különbség van, ami garancia arra, hogy a hegyi szakaszokon biztos kemény csatákat láthatunk még.