Peák és Kőbányás UCI pontok a Szerb Körversenyről

Június 8. és 10. között rendezték a Szerb Körversenyt, melyen két csapat is képviselte hazánkat, a Kőbánya Cycling Team mellett a nemzeti válogatottunk is rajthoz állt. Mindkét csapat végül sikeresen zárta a versenyt, UCI pontokkal a zsebükben térhettek haza Szerbiából, a magyar válogatott Peák Barnabás összetett 7. helye révén, míg a Kőbánya Cycling Team Alberto Marengo összetett 9. helyének köszönhetően gazdagodott pontokkal.

Mindkét csapattól érkezett beszámoló és értékelés a Szerb Körversenyről, melyeket most közzéteszünk.
Dér Zsolt szövetségi kapitány így mesélt a versenyről:
“Felnőtt válogatottunk az alábbi versenyzőkkel vett részt az 58. Szerb körversenyen: Peák Barnabás (Kontent-DKSI/UCI WCC Mens Team), Szöllősi Ferenc (Pannon Cycling Team), Simon Péter (Pannon Cycling Team), Filutás Viktor (Pannon Cycling Team), Dina Dániel (Pannon Cycling Team), Minkó Roland (Epronex-Bike Hungary). A verseny idén mindössze 3 szakaszos volt, ami szoros végkimenetelt eredményezett, valamint a hibázási lehetőségeket a nullára csökkentette.

A taktikai megbeszélést követően arra jutottunk, hogy akkor van legnagyobb esélyünk jó eredményt elérni, ha egységesen versenyzünk és jelen pillanatban a legfelkészültebb versenyzőt segíti a csapat, így lett az első számú versenyző Peák Barnabás.

Az első 159 km-es szakasz dombos terepen zajlott, a domborzati viszonyok mellett a nagy meleg tovább nehezítette a versenyt. A nap elmenésében nem volt magyar versenyző, ezért a fiúk mindent megtettek, hogy az elmenést utolérjék és a szakasz végére Peák Barnabást pozícióba helyezzék. A végén 3 friss szökevény épphogy beért a lemorzsolódott mezőny előtt, ahol Barnabás egy bukást kivédve a 14. helyen ért célba.

A második 157 km-es szakasz nyugodtabbnak, egyszerűbbnek ígérkezett a szintrajz alapján. A vártnak megfelelően a leader csapata elengedte az elmenést, ami csupán egy versenyző volt. Nekünk kevésbé volt nyugodt a nap, Simon Péternek kerékpárt kellett cserélni, Szöllősi Ferencnek menet közben fékváltókart állítani. Sikeresen megoldottuk a technikai gondokat, a hajrára mind a 6 versenyzőnk a mezőnyben volt. A kaotikus mezőnysprintben a vizes úton Peák Barnabás a 10. helyet szerezte meg, előreugorva ezzel az összetett 8. helyre.

A harmadik mindössze 113 km hosszú szakasz, újból nehezebb domborzattal és hegyi befutóval várta a versenyzőket. Fennált a lehetőség , hogy az összetett állása teljesen felboruljon. Én abban bíztam, hogy a “rendbontó” színeinkből kerüljön ki, legnagyobb esélye erre Barnabásnak volt. A bravúr sajnos nem sikerült, de egy jó eredményt elcsíptünk, Barnabás épphogy lemaradt a szakasz dobogóról, 4. helyen ért célba a hegytetőn, így a 7. helyen zárta az összetettet, a fiatalok versenyét pedig a második helyen mindössze 2 ponttal lemaradva a győztestől.

Összességében eredményesnek titulálnám a versenyzők szereplését. Először álltunk így össze idén, a srácok motiváltak, fegyelmezettek voltak és bennük volt az akarat, hogy jó eredménnyel térjenek haza. Egy valódi csapatként versenyeztek, segítették egymást és félretették esetleges saját kisebb siker esélyeiket a fontosabb cél érdekében. Versenyen kívül is megvolt az egység, a korábbi évekhez viszonyítva előrelépést tapasztaltam. Személyes megérzés, hogy a csapatban bennemaradt a jobb eredmény, akár a győzelem, vagy összetett dobogó.

A csapat versenyzését profi módon segítette Ragó Tibor masszőr, frissítőkkel, masszázzsal, egyebekkel és Aleksa Kozoderovic szerelő. A csapat koordinálásáért jómagam voltam felelős.”

A Kőbánya Cycling Team sajtóközleményében részletesen kitér, hogy hogyan sikerült újabb UCI pontokat szereznie Alberto Marengonak:
Nem kezdődött túl biztatóan a június 8. és 10. között zajló UCI 2.2 kategóriás Szerb Körverseny, hiszen Mionicai szállás finoman szólva is hagyott kívánnivalókat maga után. Sajnos az első szakaszon küzdöttünk is problémákkal, Móricz Dani, Istlstekker Zsolt és az ukrán Zhukovsky meg kellett álljanak egy “Dumoulin-szünetre”, ahonnan csak Dani tudott felzárkózni a mezőnyre, Rostyslavot még egy defekt is sújtotta. A 159 kilométeres távon Mionica körül egy 50 kilométeres dombos kört kellett teljesíteni háromszor, végül egy háromfős szökés ért haza 6 másodperccel, a győzelmet az argentin German Nicolas Tivani szerezte meg. Közülünk Alberto Marengo érkezett az első mezőnnyel, olasz versenyzőnk 12. lett.

72. SZÖLLŐSI Ferenc +7:19
73. MINKÓ Roland +7:19
98. MÓRICZ Dániel +19:00
103. LÓKI Bence +22:46
DNF Rostyslav ZHUKOVSKYY
DNF ISTLSTEKKER Zsolt

Másnap hasonló távot, Banja Vrujci és Požarevac között 157 kilométert kellett teljesíteni, a hegyek a szakasz első felében szerepeltek az itinerben, így a mezőny végül egyben maradt, sprintbefutó döntött a győzelemről. A leggyorsabb a holland Maarten Van Trip (DESTIL – Parkhotel Valkenburg) volt, összetettben továbbra sem alakultak ki nagy különbségek, sokan – köztük Alberto is – 20 másodperc hátránnyban voltak Tivani mögött.

Magyar érdekeltségű eredmények a 2. szakaszon:
10. PEÁK Barnabás a. i
12. Alberto MARENGO a. i
14. MÓRICZ Dániel
26. LOVASSY Krisztián
30. FILUTÁS Viktor
36. MINKÓ Roland
52. SZÖLLŐSI Ferenc
70. DINA Dániel
85. SIMON Péter
100. LÓKI Bence

Vasárnap egy 113 kilométeres etappal zárult a Szerb Körverseny, Kostolac (Viminacijum) és Belgrád (Avala) között, ahol már az emelkedők is szerepet játszottak. Szét is szakadt a mezőny, de a végén a 37 fős élboly előtt csak ketten érkeztek 6, illetve 3 mp előnnyel, a szakaszgyőzelmet a volt profi, fehérorosz Branislau Samoilau szerezte meg. Összetettben maradt a leader-trikó a Trevigiani argentin versenyzőjén, German Nicolas Tivani-n, az ötödik helytől lefelé pedig érdekes helyzet alakult ki, hiszen 24-en azonos idővel álltak, mindössze a helyezési számok döntöttek. Alberto végül 9. lett, ami 3 UCI-pontot hozott a konyhára. Gratulálunk Peák Barnabásnak is, aki a 3. szakaszon 4. lett, összetettben pedig a 7. helyen végzett.

72. MÓRICZ Dániel +1:44
77. MINKÓ Roland +2:51

59. SZÖLLŐSI Ferenc +7:50
66. MINKÓ Roland +10:18
71. LOVASSY Krisztián +10:39
89. MÓRICZ Dániel +20:52
100. LÓKI Bence +27:31