MTB Világkupa 2. forduló – Absalon és Schurter küzdelme Csehországban

A múlt heti megmérettetés után nem sok idejük maradt pihenni és felkészülni a cross country versenyzőknek a szezon talán leghangulatosabb világkupájára, amit 2013. május 24. és 26. között rendeztek meg a csehországi Nove Mesto-ban. A hazai nézők London olimpiai bajnoka, Jaroslav Kulhavy (Specialized) sikeréért szorítottak, aki jó esélyekkel indult a győzelemért.

A pénteki XCE verseny történéseiről itt találhatják az összefoglalót.

Szombaton a Junior és U23 futamokkal folytatódtak a versenyek. Utóbbiak között, az Eliminatort is teljesítő Csielka Márk ( Waberer’s Areus Cube) egy kör hátránnyal a 89. pozícióban zárt. A fiatalok közül ismét Erdélyi Attila (Cube Csömör) szerepelt a legjobban, aki 58. lett. Nem vallottak szégyent a többiek sem,  egyből mögötte 59. helyen Dina Márton (BMC-PCCC) érkezett, míg Meggyesi Bercel (Rose-PCCC) is körhátrány nélkül fejezte be a versenyt, 65. lett. Palumby Zsombor (ZKSE) nem ért célba.

Vasárnap előbb a nők mezőnye rajtolt el, ahol Benkó Barbiért (Focus XC Team) szurkolhattunk. Sajnos nem gyógyult meg a múlt heti betegségből, ezért kiállni kényszerült.

Napról napra változott az állapotom, hol jobban lettem, hol betegebb és ma megint lázam is lett! Reggel még jól voltam, de most már nem! 2 kör után kiszedett a csapatfőnök! Igaza volt…
Ez van, sajnálom, mert jó formában voltam erre a két Világkupára…-írta Barbi

Az élmezőnyben a Tanja Zakelj (Unior Tools) , Maja Wloszczowska (Giant) duó bizonyult a legerősebbnek. Az utolsó körre leszakították, az egyébként biztató formát mutató Cathrine Pendrelt (Luna Pro Team) és a múlt heti győztes Eva Lechnert (Colnago Südtirol) is.

Tanja Zakelj kiemelkedően versenyzett

A szlovén Zakelj – aki hazánkban is versenyzett már – láthatóan erősebb volt, de több kisebb hibát is vétett, így Maja győzelmi esélyei, ha halványan is, de az utolsó kanyarig megmaradtak. Ott azonban a lengyel versenyzőnő hibázott, nagyon szűken próbálta venni a kanyart, aminek bukás lett a vége. Zakelj végül megérdemelten nyert, első világkupa győzelmét aratva, Wloszczowska a bukás ellenére megőrizte 2. helyét, míg a 3. pozícióba Pendrel érkezett.

A női dobogó: Engen,Wloszczowska,Zakelj,Pendrel,Lechner

A férfiaknál Nino Schurter (Scott Swisspower) és Julien Absalon (BMC) harcolt az első helyért. A svájci végig kemény tempót diktált, de a francia legenda az utolsó körig bírta az iramot. Végül a regnáló világbajnok, Schurter bizonyult erősebbnek, megszerezve ezzel idei első világkupa győzelmét. Absalon láthatóan elégedett volt második helyével, kiadta magából amit tudott, és szerencséjére semmilyen technikai probléma nem hátráltatta. A dobogó legalsó fokára a BMC új sztárigazolása Lukas Flückiger állhatott.

Schurter és Absalon is elégedett lehet mai teljesítményével

Jaroslav Kulhavy rossz napot fogott ki, nem haladt alatta a kerékpár és az egyik sziklás lejtőn bukott is. Becsületére legyen mondva, hogy így is befejezte a versenyt a 26. helyen. Nem a spanyolok napja volt a mai, a múlt heti második Mantecon (Wildwolf Trek) és a Merida csapat ikonja, Hermida is feladta a mai viadalt. A magyarok közül Parti András (Waberer’s Areus Cube) a 43. lett, Juhász Zsolt (Waberer’s Areus Cube) 1 kör hátrányban, a 76. helyen zárta a versenyt.

A férfi dobogó: Litscher, Absalon, Schurter, Flückiger,Plaxton