Merida-siker a Bianchi Balaton-felvidék Maratonon

Takács Tamás (Merida Maraton CST Team) nyerte a Balatonfüreden rendezett Bianchi Balaton-felvidék Maratont Varga Péter (Mugen Race) előtt.

A felnőtt férfi dobogósok (Fotó: Kockás Krisztina)

A 105 kilométeres verseny Balatonfüredről tett egy kört a Balaton-felvidéken, ahogy a kiírásban is szerepelt, valóban nagyon jó minőségű utakon. A dombok mellett a hőség nehezítette a kerekesek dolgát, sokak számára gondot jelentett a mezőnyben a nem megfelelő folyadékpótlás, görcsöltek a lábak.

A táv közben rendszeresek voltak a próbálkozások, de végül senkinek nem sikerült elszakadni, viszont a dombok folyamatosan rostálták az eredetileg több száz indulót. Az utolsó 10 kilométerre végül csak egy 10-20 fős boly maradt, akik sprinten döntötték el a helyezéseket. A kissé korán indító Vargát végül Takács kerülte ki a célvonal előtt. A hölgyek között Al Saidi Leila (Team Veloki) nyert a magyar bajnok Szurominé Pulsfort Diána előtt.