Megremegett a föld! – Szép időben, gyönyörű tájon bringázhattunk az I. Megafon Földrengető MTB Maratonon

Szeptember 15-én rendezték az I. Megafon Földrengető MTB Maratont, ahol az indulók átélhették a valódi földrengető érzést.

A Balassagyarmat közelében található település, Iliny adott otthont az I. Megafon Földrengető MTB Maratonnak, a hangulatos észak-nógrádi falu tökéletes házigazdája volt az eseménynek. Az indulók két távon, 16 km és 32km, mérhették össze erejüket, de mondhatnánk inkább úgyis, hogy küzdhettek meg a földrengető pályával. A rövid táv 2, a hosszú 4 kört teljesített a többnyire földutakból vagy mezők szélén vezető 8 km-es pályából, ami az előzetes szinttérkép alapján könnyűnek tűnt, de a valóságban rendesen meg kellett küzdenünk azért, hogy felmászhassunk a környék legmagasabb dombjára, melyről még verseny közben is gyönyörű panoráma tárult elénk.

Bár a versenyt nem az egyik jellegzetes lejtője miatt nevezték el Földrengetőnek (hanem, mert pár évvel ezelőtt itt volt a földrengés epicentruma), de igazi földrengéses élmény volt rajta lemenni, annyira rázott. A pályáról továbbá még elmondható, hogy leginkább egy kevés technikai elemet tartalmazó XCO pályára emlékeztet, amit a kevésbé edzettek és képzettek is tudnak teljesíteni. A nyomvonal túl sok pihenést nem enged, folyamatosan vagy felfelé vagy lefelé kell kapaszkodunk rendesen, így hiába csak 32 km a hosszabb táv, azért van benne kihívás bőven. A rövid távon Reitinger Gábor, a hosszabbon Ibrányi Attila nyert, így ők kapták a verseny névadószponzora, a Megafon által felajánlott leggyorsabbaknak járó díjakat.

Első rendezés lévén az indulók létszáma nem volt túl magas, de könnyen megjósolható, hogyha a szervezők lelkesedése nem lankad akkor hamarosan megsokszorozhatják a részvevők számát.