Magyar UCI-pontszerzés és újabb dobogó a Székely Körön – Valter Attila beszámolója

UCI-pontszerzéssel zárult ma magyar szempontból a Székely Körverseny, Valter Attila (Cube-Csömör) az összetett top10-ben végzett, Pályi Csaba (Dr. Bátorfi AKTK) pedig dobogóra állhatott a harmadik félszakaszon!

A tegnapi királyetap után ma két félszakasz várt a mezőnyre, reggel egy hegyi időfutammal, délután pedig egy 125 kilométeres etappal. Utóbbin Pályi Csabának sikerült bekerülni a nap szökésébe, s végül a harmadik helyen végzett (1 UCI-pont) 21 mp-vel az osztrák Marcus Kopfauf mögött. Valter Attila kiegyensúlyozott versenyzéssel megtartotta összetett top10 eredményét, sőt, a reggeli időfutamon előre is tudott lépni eggyel. A Cube-Csömör versenyzője így 9. lett (3 UCI-pont) 1:06 perc hátrányban a győztes osztrák Patrick Bosman-hoz képest. Csapatversenyben a Valter Tibor irányította Cube-Csömör harmadik lett. Valter Attila így foglalta össze a történteket:

Sikeresen túl vagyok első Székely Körömön. Az első szakasz harmadik helye után másnap egy jóval nehezebb és kevésbé szerencsés szakaszom volt. 40 kilométer körül elszakadt a váltóbovdenem, ami miatt kerékpárt kellett cserélnem. Innen visszaérve egyből egy oldalszeles rész jött, ahol sokat kellett dolgoznunk, hogy elöl maradjunk. Volt időm pihenni az utolsó hegyig, ahol jó erőben éreztem magam, a szembeszélben jól kontrollálta a mezőnyt a Hrinkov. Végül a 9. helyen értem be, amivel elégedett vagyok.

A mai időfutamot nagyon vártam, 11. helyen értem fel. Csalódott nem vagyok, de jobbat szerettem volna menni, éreztem az előző két szakaszt. Ezzel a 9. helyre jöttem fel összetettben. A délutáni szakasz elején kialakult egy szökés, ami mindenkinek kedvezett, így elég könnyedre sikeredett az utolsó félszakasz. Örülök, hogy az egész csapat megúszta bukás nélkül, az első magyar csapat lettünk és a harmadik csapat összetettben.

Köszönettel tartozom Puskás Dávidnak, aki rengeteget dolgozott a csapatért. Cser Gabi kerekei szokás szerint nagyon jól forogtak, örök hálám neki! Gratulálok Borsos Bencének, aki szépen helytállt első országúti versenyén, illetve Pályi Csabinak a mai dobogójához!

57(59)BEREGSZASZI Bence   53:22

Filutás Viktor, a Kőbánya Team versenyzője még az első szakaszon súlyos sérüléseket szenvedett egy bukásban, amiről külön is beszámolunk majd.