Vuelta: 2011 Királya 346 nap után tudott végre győzni

A tavalyi évet klasszikus pályákon gyakorlatilag uraló belga Philippe Gilbert végre megtörte idei nyeretlen szériáját, megnyerve a Vuelta a Espana kilencedik, Barcelonában véget érő szakaszát.

Andorrából ma 196 kilométer várt a mezőnyre a katalán fővárosig, s végül egy, a szintrajzon alig látszó rövid emelkedő bizonyult döntőnek. A BMC nagyon aktív volt, az első támadást Gilbert csapattársa, az olasz Alessandro Ballan indította. Gilbert kivárt, majd a piros trikós Joaquim Rodriguezre téve a kereket tett szert lélegzetvételnyi előnyre, amit a katalánnal meg tudtak tartani a célig a mezőnnyel szemben.

Az emelkedő befutón a belga meggyőzően sprintelte le a hazai pályán versenyző Puritót, de a piros trikós is boldog volt, hiszen újabb másodpercekkel növelte előnyét az összetettben. 8 másodpercet sikerült adni Valverdééknek a célvonalon, s további 8 másodpercet szerezni a 2. helyért járó időjóváírással.

Gilbert nagyon örült a befutót követően, hiszen 346 nap után sikerült ismét magasba lendítenie a kezét:

„Nagy nyomás volt rajtam ennyi idő után, mialatt nem sikerült nyernem, de ma végre sikerült. Egész évben küzdöttem a győzelmekért, volt, hogy nagyon közel volt, de nem sikerült. Nagyon nehéz szezon van mögöttem, és tudtam, hogy ma remek lehetőségem van nyerni. Nagyon örülök, hogy sikerült.”