Magasra került a léc! – Cyclo-Cross Challenge Lupa Beach Merida Kupa beszámoló

A rendkívül színvonalas első KarosCross MK futamot követően ismét a Lupa Beachen került megrendezésre a Cyclo-Cross Challenge 2022 első futama a Lupa Beach MERIDA kupa.

Akárcsak 2021 őszén, most is igazi „vénasszonyok nyara” szinte strandidő volt. „Budapest tengerpartját” rengeteg ember, de főleg a gyerekek lepték el. Remek ötlet volt a szervező Superior csapattól, hogy meghirdetett egy homokvár építő versenyt és a giga homokozó közepére állította a lemezlovasát, miközben szpíkerük a start/cél területen csak a versenyt, versenyzőket kísérté figyelemmel és szóval. Közben a 17 gyermek és felnőtt csapat lázasan építette mulandó alkotásait a versenyzők pedig mellettük küzdöttek egymással, de leginkább a homokkal.

A Lupa pályáját meghatározó rengeteg homok kemény kihívás minden versenyzőnek, ezzel is magyarázható, hogy ez a különleges verseny nem kedvence sokaknak.Kiválóan alkalmas viszont arra, hogy élethűen visszaadja egy igazi Benelux tengerparti verseny mivoltát, hangulatát.

Ezen a versenyen nem csupán átlépték komfortzónájukat a versenyzők, hanem fizikai teljesítőképességük határait is feszegették.

Pelikán János kisfilmje és Bak Ferenc fotói igazán visszaadják ennek a különleges versenynek minden pillanatát.

A CRC következő állomása október 29-én Kamaraerdő, mely helyszínen már korábban két Cross verseny is megrendezésre került, ezek sem voltak könnyű futamok a maguk nemében.