Lovassy Krisztián: balszerencsés Banja Luka-Belgrád

A hétvégén zajló Banja Luka-Belgrád UCI 1.2 kategóriás Europe Tour versenyeken a mieink közül a magyar bajnok Lovassy Krisztián játszotta a főszerepet, ám a pénteki kritériumon szerzett  dobogós helyezése után elpártolt tőle a szerencse, ahogy alábbi beszámolójából kiderül:

Banja Luka-Belgrád I.: Az első, sík versenyen nagyon jó helyen kanyarodtam rá a célra, onnan még 400 méter volt egy kis emelkedővel, nagyjából ugyanabban a pozícióban voltam, ahol tavaly, az Adria sora után két-három emberrel. Szépen kívülről vettük a kanyart, mert elég sodrós volt, tavaly volt is itt egy bukás. Erre ugyanazok a versenyzők, mint tavaly, a Viper-esek belső ívről megérkeztek. Egy éve ketten is elszálltak ebből a csapatból ugyanebben a kanyarban. Most átmentek az előttem lévőn keresztben, majdnem fejre álltunk, épphogy nem estem át a padkán, persze satufék, ráadásul domb aljába érkeztünk. Elindultam még egyszer, de jöttek páran lendületből hátulról és esélytelen volt utolérni őket. Ideges is voltam, mert nagyon haladt egész nap.

Banja Luka Belgrád II.: Másnapra tavalyhoz képest beraktak egy hegyi befutót és 200 kilométer volt a táv. Az eleje nem esett olyan jól, de ahogy teltek a kilométerek, egyre erősebb lettem, és csak az utolsó 50 kilométeren kezdődött igazán a verseny, amikor már topon voltam és aktív is. Egy méter sík rész nem volt, csak fel-le egysávos utakon. Szerintem olyan 70 fős lehetett már csak a mezőny, két három magyar versenyző volt még, amikor 17 kilométerrel a vége előtt első defektet kaptam. Mivel a 160 fős mezőny darabokra volt szakadva, a kísérő kocsikat nem engedték be, én pedig vártam a sor végén defektes kerékkel… körülbelül 3 perccel később kaptam kereket a neutrálautóból, az is kabaré volt, mint utólag kiderült, az UCI-bíró a verseny végén csak annyit tudott mondani, hogy sajnálja, de lemerültek a rádiók és nem tudott szólni senkinek, hogy defekteltem. Végül kaptam egy kereket, és úgy, hogy elöl nyélen mentek, így is majdnem felzárkóztam, a leszakadók mellett úgy mentem el, hogy be se tudtak állni, de az elejére már nem lehetett felérni. Úgy érzem, hogy a befutón az első nyolcban (pontszerző) könnyedén bejöttem volna, de hát ilyen a szerencsém. Mindent megtettem, hogy pontot szerezzek, de nem mindig elég, ha erős vagy, ha nincs szerencséd, nagyon nehéz.