Lovassy-győzelem az UCI-bejegyzésű Bécsi Nagydíjon! – videó

Lovassy Krisztián már szerdán, a pontversenyen elért harmadik helyével is jelezte, hogy remek formában van, tegnap este pedig a győzelem is összejött az UCI-pontszerző GP Vienna pályakerékpáros versenyen!

Lovassy Krisztián

A magyar válogatott színekben induló országúti bajnok a 15 kilométeres scratch versenyszámot nyerte meg erős nemzetközi mezőnyben, nem is akárhogyan. A futam során csak a világranglistát vezető és a szerdai pontversenyt nyerő osztrák Andreas Graf, valamint Krisztián volt akcióban, de az elmenés egyiküknek sem sikerül. Ám amíg Graf ezek után feladta utolsóként begurulva, addig Lovassy a hajrában is próbálkozott…

Videón a hajrá:

Úgy tűnik, kamatozott a szezon során klubja, az Utensilnord-Ora24.eu színeiben, országúton szerzett állóképesség, hiszen Lovassy a végén is tudott újítani. Az utolsó előtti körben kb. a 10. pozícióból támadott, s rákerülve a sorra “megrajzolta” a mezőnyt, 10-15 méter előnnyel érkezve a célba. Krisztián sikere kapcsán azt is elmondta, hogy kicsit szomorú azért, mert jelenleg nincsenek meg az anyagi feltételek a rendszeres pályaversenyzés finanszírozására a pályakerékpáros szezonban, így az október közepén kezdődő Európa-bajnokságon sem indulhat, Bécsbe is nagyobb részben saját pénzből utazott a válogatott keret…