Kusztor Péter profi mezőnyben dobogós!

Kusztor Péter, a BMC-Amplatz bringása remek eredményt ért el tegnap a kiemelt kategóriás osztrák körversenyen, ahol a második szakaszon egy kaotikus befutón lett harmadik!

kusztor_peter2

A július 4-étől 12-éig tartó osztrák körverseny az Europe Tour versenynaptárban a legmagasabb, kiemelt kategóriába (HC) sorolódik, ahol a mezőny döntő részét WorldTour és Pro Continental csapatok alkotják. A harmadik napon, 2. szakaszon 196 kilométert kellett teljesíteni Litschau és Grieskirchen között.

A befutó igencsak technikás volt, 5 kanyarral az utolsó 500 méteren, de Kusztor a legjobb helyre tette a kereket végig a sor elején helyezkedve és sikerült megúszni az utolsó kanyarban történt bukást is. Végül harmadikként lökte a célba a bringát az ausztrál David Tanner (IAM Cycling) és a francia Clement Venturini (Cofidis) mögött, összetettben a 15. helyen áll 15 másodperc hátránnyal.

kusztor_peter

Az osztrák BMC-Amplatz magyar bringása így nyilatkozott a szakaszról:

Az utolsó 10 kilométeren végig elöl tudtam helyezkedni, egy kilométerre a céltól az 5-6. hely körül mozogtam, ekkor Ciolek mögé kerültem és nem adtam át másnak ezt a remek pozíciót. A végső 500-on belül 5 kanyar várt ránk. Az utolsóban előttem történt egy bukás, de hála Istennek ki tudtam kerülni. Innentől max sprint a célig, így szereztem meg a harmadik helyet. Nagyon boldog vagyok, köszönöm a csapatom egész napos segítségét!

Fotók: BMC-Amplatz