IX. KolorCross beszámoló és képgaléria

November 11-én Kazincbarcikán, a IX. KolorCrosson folytatódtak a Cyclocross Magyar Kupa küzdelmei.

Kazincbarcikán egyesek örömére, mások bánatára már hűvös idő fogadta a versenyzőket, a pálya viszont a szokatlan csapadékmentes őszi időjárásnak köszönhetően száraz volt, ezért senkinek nem kellett óriási sárdagasztásra készülni, maradhattak a gyors gumik a kerekeken.

10 óra 45 perckor az U15, U17, WU17, Master3 kategóriák futamával kezdődött a IX. KolorCross. Az U17-eseknél komoly verseny alakult ki a dobogóért, csak az utolsó körben az 1.-2.-3. hely sorsa, Bán Benedek szerezte meg az aranyérmet, Takács-Valent Márk az ezüstöt, Takács-Valent Máté pedig a bronzot. Az U15-ös Majoros Dávid egy ideig tudta tartani a tempót az említett trióval, ezzel meg is nyerte a korosztályát. Pár másodperccel mögötte érkezett célba a 2. és 3. helyezett Radics Milán és Takács Zsombor Tamás. Az 50 feletti férfiaknál idén először Lőrincz János szerezte meg az első helyet Rozgonyi Sándor és Kolb Tamás előtt. WU15-ös kategória híján a WU17-es kategóriát Vitkovics Vanda nyerte, a második helyet Leányvári Sára szerezte meg.

Az U19, Master2 és a felnőtt nők futama 11.30-kor rajtolt el. Az 5 körös versenyt a Master2-es Fésüs László nyerte, mögötte az U19-es győztes Gohér Mihály ért célba. Master2-ben Adame László szerezte meg a 2. helyet Németh Roland előtt, U19-ben Adame Ármin lett a második, a harmadik helyen pedig Gerely Attila haladt át a célvonalon. Az össz női felnőtt versenyt a múlthéten még az EB-n versenyző Szekeres Viktória nyerte, 1 másodperccel volt gyorsabb, mint a második helyezett Kubik Csenge, a harmadik helyet pedig Riba Orsolya szerezte meg.

A legkisebbek, a WU11, WU13, U11, U13 korosztályok 12.30-kor rajtoltak el. U13-ban Dorogi Alex Martin már az első körben bebiztosította első helyét, őt követte Péter Nándor, a 3. helyen pedig Filepkó Márton ért célba. Őket követte az U11-es korosztályt magabiztosan nyerő, Bakó Donát, U11-ben a 2. helyet Galuska Márk, a 3.-at pedig Szilasi Dániel szerezte meg. A lányoknál a WU11-es Benedek Zsófia volt a leggyorsabb, ő megelőzte a WU13-as győztes Nagy Csengét is, WU11-ben Kárpáti Míra lett a második, míg a harmadik helyet Urbanovics Hanna szerezte meg. WU13-ban a dobogó második fokára Csikász Panni állhatott fel, a bronzérmet pedig Galuska Zsófia nyerte.

A hobbi férfiak futamában most csak 7 induló volt. Közülük ismét Neruda Nándor nyert, a 2. helyen Molnár György, a 3. helyen pedig Kürthy Levente ért célba.

A 14 órakor kezdődő utolsó futamban a legerősebbek, U23, elit és Master1, álltak rajthoz. Búr Zsolt újra legyőzhetetlennek bizonyult, mindösszesen az U23-es első helyezett Szöllősi Ferenc tudta megszorongatni, az elit 2. helyezett Rózsa Balázs már több, mint másfél perccel utánuk ért célba, őt követte kis különbséggel az elit 3. Király Levente, majd a Master1 győztese Záray László. U23-ban Bognár Ábel szerezte meg a 2. helyet Sós Bendegúz előtt, a Mastereknél az ezüstöt Cser Gábor, a bronzot pedig Dovák Dávid szerezte meg.