I. Gerecse-Vértes Pokla MTB Maraton sorozat II. forduló (fotógaléria)

2015. 05. 24-én lezajlott az I. Gerecse – Vértes Pokla MTB Maraton II. fordulója, a Hegyek Pokla MTB maraton, Mogyorósbányán, az Esztergomi Küllőszaggatók Kerékpár Egyesület rendezésében.

74 fő vágott neki a meghirdetett 3 távnak 26, 46, 66 km-en. A versenyt hagyományteremtő célzattal indították útjára a szervezők. A mountain bike maraton helyszínéül szolgáló Mogyorósbánya polgármestere, Havrancsik Tibor nyitotta meg a sportrendezvényt. Köszöntője után a versenyzők nekivágtak a három napja folyamatosan áztató eső miatt extrém pályának.

A versenyen a távok 1-2-3 körben lettek kijelölve az Északi Gerecse területén, az Esztergomi Bazilikára, Dunakanyarra néhol előbukkanó látvánnyal. A folyamatosan változó terep még a gyakorlottabb versenyzőket is megviselte úgy, hogy a három napja folyamatos eső miatt kialakult sárral is küzdeni kellett. A néhol agyagos csúszós, máshol igazi tapadós sár igazán embert próbáló küzdelmet teremtett.

Sok helyen kellett a mezőny nagyobb részének leszállni a kerékpárról és megszabadítani a gépet a lerakódott sártól. A takarítást követően ismét a dagonya várt rájuk. Volt, aki a búzatáblában próbálkozott a könnyebb haladás érdekében. Az emelkedőkön a sár még gyalog, a kerékpárt tolva sem volt könnyű. Összességében a verseny a nevéhez hű körülményeket teremtve tette izgalmassá magát.

Az egyszerre induló mezőnyből már az első emelkedőn előnyre szert tevő Reznik Sándor (Pilis Cross Country Club) diktálta a tempót. Mindhárom körben megőrizte elsőbbségét. A 3 kört 3:16:45-ös idővel fölényesen nyerte a másodiknak befutó Szabó Attila (Vegan Energy) 3:40:16 és a harmadiknak befutó Pál Zsolt (Biondo Bike) előtt. A nőknél abszolút első helyen Kiss Mónika ((Bike-Zone Gödöllő) teljesítette a 2 körös távot 2:49:18 idővel.