Félsziget Kupa beszámoló – Elkezdődött az hazai országúti versenyszezon

Március 24-én gyönyörű tavaszi idő fogadta a bringásokat a Tihanyban rendezett szezonnyitó országúti versenyen. Minden korosztályban hatalmas csatákat láthattunk, de legérdekesebb eredmény mégis az elit futamban született és nem is a győztes Blazsó Márton személyében, hanem a második helyet egy még csak U17-es versenyző, Mészáros Bence szerezte meg.

A tavalyi évvel ellentétben idén a szokottnál melegebb idő várta a Félsziget Kupa részvevőit, még a reggel rajtoló utánpótlás futamok versenyzőinek sem kellett teljes téli ruházatban rajthoz állni, míg a délután kezdődő elit futam szinte májusban megszokott hőmérsékletben zajlott. A kellemes időjárás meghozta az országúti bringások kedvét a versenyzésre, így hatalmas mezőnyök gyűltek össze a szezonnyitó tihanyi eseményre.

A verseny délelőtt 9 órakor kezdődött a legkisebbek és a legidősebbek (U13,WU15, Senior3) rajtjával, majd mindig az egyre erősebb kategóriákkal folytatódott. Azt fontos megjegyezni, hogy idén minden pontosan a menetrend szerint zajlott, egy panasz nem érkezhetett arra, hogy a szervezők órákat váratták a mezőnyöket a rajtban. Szezonnyitó lévén mindenki még kereste a helyét a mezőnyben és megpróbálta megmutatni, hogy jól sikerült a téli felkészülése, így volt pár összeakadás, bukás a mezőnyökben.

Az U19 és elit férfiak 110 km-es délutáni futamával zárult a Félsziget Kupa, ahol óriási mezőny gyűlt össze, több, mint 200 versenyző állt rajthoz a legjobbak versenyében. Az ilyen óriási mezőny pár körön belül több darabra hullott, de a sok induló miatt ritkán lehetett látni valakit egyedül tekerni. A verseny második felére dőlt el, hogy várhatóan kikből kerül ki a futam a győztese, egy 7 fős szökésnek sikerült ellépnie a megfogyatkozott főmezőnytől és ez a csoport végül együtt is érkezett a célszerpentinre. Közülük a leggyorsabb, a monti versenyekről híres Blazsó Márton (EDO Bike Team) volt, míg a második helyet az U17-es korosztályú Mészáros Bence (Willebrord Wil Wooruit) szerezte meg, harmadikként pedig Sasvári Dániel (Narke Cycling Team) haladt át a célvonalon.

A rendező, Somogy Megyei Kerékpáros Szövetség legközelebbi versenye május 12-én az Orfűi-tó körüli verseny lesz, mely szintén része az AKESZ sorozatnak.