Félig magyar női csapat a cseh országúti körversenyen

Három magyar kerékpáros hölgy részvételével zajlik Csehországban az UCI kategóriás Gracia-Orlova körverseny. Benkó Barbara (Focus) és Epres Kornélia (Bikeexpress) ezúttal egy szlovák-magyar mixcsapat, a Mix CK Epic Dohnany színeiben indul, Király Mónika pedig új csapata, az osztrák Squadra Scappatella mezében versenyez először.

Az április 24. és 28. között zajló 2.2W kategóriás viadalon két napon vannak túl a lányok, a Havirov városában rendezett 2,2 kilométeres prológon a győztes holland Ellen Van Dijk mögött 32 mp-vel lemaradva Király Mónika a 129., Benkó Barbara 32 mp-vel elmaradva a 133., Epres Kornélia 37 mp hátránnyal a 143. helyen zárt a 149 fős mezőnyben.

Az első szakaszt nyerő Evelyn Stevens

Pénteken egy 105 kilométeres országúti szakasz következett, és kettős Specialized-győzelem, Van Dijk-ot megelőzve amerikai csapattársa, Evelyn Stevens nyert. Barbi 65., Mónika 89. lett a főmezőnyben érkezve, Kori 20:24 perc hátránnyal a 136. helyen zárt. Barbi közösségi oldalán ennyit üzent péntek este élete első ilyen szintű országúti versenyével kapcsolatban:

Tegnap este prológ, ma pedig a bukások szakasza volt! Komolyabb baj nélkül megúsztam a 105 km-t és a főmezőnnyel értem haza a győztessel azonos idővel! Holnap reggel 26 km időfutam, délután 60 km hegyi szakasz! Kemény lesz!