Evenepoel elitben is legyőzhetetlen – Időfutam eredmények az Európa-bajnokságról

Idén augusztus 7.-11. között rendezik a hollandiai Alkmaar-ban az országúti Európa-bajnokságot, ahol a szerdán és csütörtökön az időfutamokra került sor. Magyar indulókért is szoríthattunk mindkét nap, szerdán Jordán Dorka a WU19-es kategóriában állt rajthoz, csütörtökön pedig Peák Barnabás az U23-as férfiak, míg Pelikán János az elitek futamában volt érdekelt.

Egy új számra is sor került az idei Európa-bajnokságon, 6 fős vegyes váltóban is összemérhették az erejüket Európa kerékpáros nemzetei. A 3 férfi 3 nő alkotta csapatok között Hollandia volt a leggyorsabb, pedig nem is a legerősebb hatosával állt ki, 2. helyen a németek végeztek, míg a 3. helyet Olaszország szerezte meg.

Az EB további különlegessége, hogy a junioroktól az elitekig nemtől függetlenül ugyanazt a távot teljesítik, így történhetett meg az ifi lányok és az elit férfiak is 22 km-es távon versenyeztek.

Szerdán a váltón felül az ifi lányok és fiúk mérték össze tudásukat, a lányoknál a holland Shirin Van Anrooij volt a leggyorsabb – Jordán Dorka a 38. helyen végzett, de fontos hozzátenni, hogy a magyar bajnok az egyik kanyarban elcsúszott és ezzel időt vesztett – a fiúknál pedig az olasz Andrea Piccolo hajtott kerekeken 50km/h-s átlagot, amivel megszerezte az Európa-bajnoki címet.

Csütörtökön az U23-as és elit kategóriák futamai következtek, WU23-ban a németek örülhettek Hannah Ludwig révén, az elit nőknél pedig Ellen Van Dijk szerzett a hollandoknak újabb EB aranyat. Érdemes megjegyezni, hogy jó pár nagy név hiányzott a versenyről, az Európa-bajnokságnak még mindig nincs óriási rangja a kerékpárosok között.

Az U23-as férfiaknál kettős dán siker született, az első helyet Johan Price-Pejtersen szerezte meg honfitársa Mikkel Bjerg előtt, míg Peák Barnabás a 25. helyen végzett 1:51 hátránnyal, ami az eredménylista alapján 48,48 km/h-s átlagnak felel meg. Az elit férfiaknál is elég foghíjas volt a mezőny, talán ennek is köszönhető, hogy a tavaly még az U19-es korosztályba tartozó belga szupertehetség, Remco EvenePoel volt a leggyorsabb, mindenesetre megverte a teljes mezőnyt, ami egy aranyat ért a számára. Pelikán János a 32. időt hajtotta és 3 perc 37 másodpercet kapott az elsőtől.

A folytatásban a mezőnyversenyek következnek.