Eplényből startolt a 3. Nyugat Maraton Kupa

Közel 300 résztvevővel kezdődött az idei mountain bike-os Nyugat Maraton Kupa sorozat, melynek első futamát idén is Eplényben szervezték.

IMG_8268

Remek idő és gyors pályák várták a versenyzőket, akik igen szép számban jelentek meg. Ahogy már lenni szokott, a rövidtáv bizonyult a legnépszerűbbnek. Idén első alkalommal debütált a Hobbytáv a sorozat életében és bár a pálya tartogatott meglepetéseket, mindenkinek sikerült megbirkózni az akadályokkal.

IMG_6217

Akkor lássuk az eredményeket:

Hosszútávon Cséri Szilvi védte meg a nők becsületét, az uraknál abszolútban Szalay Péter, Búr Zsolt és Zóka-Ujhelyi Zoltán trió küzdötte fel magát a dobogóra. Középtávon az abszolút első 3 helyezett a hölgyeknél: Kiss Mónika, Chovanyecz Emese, Endlein Viktória, uraknál Szabó Zsolt, Motován Miklós, Berkes Mészáros János végzett.

IMG_6214 (1)

A rövidtávon másodpercek döntöttek az első két hely sorsáról, Tar Beni 1 másodperccel maradt csak le a dobogó legfelső fokáról, amit ezúttal Becker János a VKE-Nelson versenyzője szerzett meg, harmadikként Szécsi Tamás szakította át a célvonalat. Hölgyeknél is csak pár perc volt a különbség, Hubai Tímea, Sallay Bernadett és Albert Katalin triót tapsolhatta meg a népes szurkolótábor.

IMG_5949

Végül, de nem utolsó sorban a debütáló Hobby futamban Schmieder Regina, Király Katalin, Kardos Nóra volt az abszolút sorrend. Az uraknál Motován Ádám – Focus Team Hungary versenyzője (aki egyébként U11-es korosztályba tartozik) felnőtteket megszégyenítő gyorsasággal, 1:14:48-as idővel teljesítette a 15 km-es, cseppet sem könnyű távot. Mögötte Szeimann Péter és Németi Imre végzet.

Természetesen minden résztvevőnek ezúton gratulálunk!!

A képeket megtaláljátok majd a honlapunkon (www.x-trame.hu), és ne feledjétek a sorozat folytatódik!! Augusztus 9-én Szarvaskúton (Zirci futam) találkozunk a második fordulóval!!

Addig is mindenkinek jó versenyzést kívánunk!