Dina Marci 9. a Challenge Mallorcán

Dina Márton a Trofeo Serra de Tramuntanán nem kisebb nevekkel, mint Alejandro Valverde, Marc Soler vagy Rafal Majka, ért célba és végül a 9. helyet szerezte meg a sok hegyet tartalmazó versenyen.

Fotó: kometaxstrateam.com

A Mallorca Challenge-dzsel elkezdődött az országúti versenyszezon Európában is, ahol magyar versenyzők – Dina Márton és Fetter Erik – is rajthoz álltak a Kometa Xstra Cycling Teamben. A Trofeo Serra de Tramuntana UCI 1.1-es versenyen emelkedőkben nincs hiány, melynek köszönhetően ez a legnehezebb verseny a Challenge Mallorcán, ahol rendszeresen rajthoz állnak a világ elit tagjai is. Idén sem volt ez másképp, jó pár nagy névvel találkozhattunk a rajtlistán, Alejandro Valverde, Marc Soler, Rafal Majka, Emanuel Buchmann valószínűleg mindenki számára ismert név, velük kellett felvenni a versenyt a magyar fiataloknak. Végül a szakaszt egyedül ellépve a többiektől Buchmann nyerte, de a második, lényegében a 21 főt tartalmazó élbolyban ott volt Dina Marci is és a 9. helyen ért célba megelőzve híres kerékpárosokat. A mezőnyhajrát egyébként Alejandro Valverde nyerte, mely a második helyet jelentette számára. Fetter Erik is célba ért, a 71. helyet szerezte meg.