fbpx

Csapatidőfutammal kezdődik ma az országúti világbajnokság: ki verheti meg az OPQS sorát?

Ahogy az elmúlt két évben, ma is egy csapatidőfutam hozza majd vb-lázba a kerékpársport rajongókat, egy héttel az elit férfi országúti mezőnyverseny előtt. A világbajnokságnak ezúttal Spanyolország, Ponferrada városa ad otthont.

Még üresek a lelátok, de a csapatok készülnek

Még üresek a lelátok, de a csapatok készülnek

10:00-kor rajtolnak majd a női csapatok, 14:00-kor a férfiak, és az egyéni versenyszámokkal ellentétben itt nem nemzeti válogatott sorok, hanem klubcsapatok csapnak össze. Itt nem csak a WorldTour gárdák, hanem a szezonban legjobban teljesítő másod- és harmadosztályú, vagyis Pro Continental és kontinentális együttesek is lehetőséget kapnak, hogy megmutassák magukat, szponzoraikat. Tavaly láthattuk a magyar kontinentális csapat, az Utensilnord gárdáját is, idén sajnos sem ebben a versenyszámban, sem az U23-as vagy az elit férfi mezőnyversenyre nem sikerült vb-kvalifikációt szereznünk. Magyar versenyzőket a nem kvalifikációhoz kötött számokban láthatunk majd.

A címvédő OPQS

A címvédő OPQS

De ne szaladjunk ennyire előre, nézzük, mi várható a mai versenyen! A férfi csapatoknak 57, 1 kilométert kell majd teljesíteni, nem teljesen sík pályán, melynek első felében kisebb dombok, a cél felé közeledve pedig egy egyre meredekebb emelkedők törhetik meg a ritmust. A pálya legmagasabb pontja a cél előtt 3 kilométerrel 618 méteren található, a legalacsonyabb rész 450 méteren, összesen 386 m szintet kell leküzdeni, a legmeredekebben emelkedő rész 10%. Az időjárás előrejelzés szerint délutánra várhatók 40%-os eséllyel zivatarok, a szél is ekkor támadhat fel, nagyjából akkortájt, amikor a legjobb csapatok lesznek a pályán. Reméljük, ez a faktor nem befolyásolja majd a versenyt.

Wiggins szerint nagyon figyeljünk ma a Sky-ra

Wiggins szerint nagyon figyeljünk ma a Sky-ra

a Movistar is sokat készült

a Movistar is sokat készült

A nagy kérdés, ki verheti meg idén a címvédő Omega Pharma-Quick Step gárdáját, akik a névsor alapján talán nem olyan acélosak, mint tavaly, de ott teker a világbajnok Tony Martin, aki tavaly egyedül is hatodik lett volna a csapatidőfutamon. A legfőbb kihívók a csapatként egységesebb, több jó kronóspecialistát felvonultató Orica GreenEdge, valamint az emelkedőket talán jobban bíró, és Bradley Wiggins szerint most nagyon erős Sky lehetnek, és ne feledkezzünk meg a sötét lóról, a hazai pálya előnyét élvező Movistarról, akik biztos rengeteget készültek, hogy virítsanak egy érmet a spanyol közönségnek.

A pálya adatai: ponferrada-csapatidőfutam

A férfi csapatidőfutam rajtsorrendje és a csapatok összeállítása:
(csapatnév; rajtidőpont
versenyző neve; licenckód születési dátummal; nemzetiség)

TEAM ECUADOR (ECU) 14:00:00
281 CARBONELL RABAT Isaac ESP19940715 SPAIN
282 FERNANDEZ Higinio ESP19881006 SPAIN
283 NAVARRETE Segundo ECU19850521 ECUADOR
284 ROVIRA POUS Jaume ESP19791103 SPAIN
285 SIMON CASULLERAS Jordi ESP19900906 SPAIN
286 TORRES BARCELO Albert ESP19900426 SPAIN

MG KVIS – WILIER (ITA) 14:04:00
271 BERTAZZO Liam ITA19920217 ITALY
272 BUSATO Matteo ITA19871220 ITALY
273 DONATO Riccardo ITA19940202 ITALY
274 FRAPPORTI Mattia ITA19940702 ITALY
275 NECHITA Andrei ROU19880529 ROMANIA
276 ROTA Lorenzo ITA19950523 ITALY

RABOBANK DEVELOPMENT TEAM (NED) 14:08:00
261 HAVIK Piotr NED19940707 NETHERLANDS
262 HOFSTEDE Lennard NED19941229 NETHERLANDS
263 KOREVAAR Merijn NED19940507 NETHERLANDS
264 OOMEN Sam NED19950815 NETHERLANDS
265 SLIK Ivar NED19930527 NETHERLANDS
266 TUSVELD Martijn NED19930909 NETHERLANDS

BDC MARCPOL (POL) 14:12:00
251 BERNAS Pawel POL19900524 POLAND
252 GRADEK Kamil POL19900917 POLAND
253 JANIACZYK Blazej POL19830127 POLAND
254 KIRPSZA Piotr POL19890527 POLAND
255 KOWALCZYK Jaroslaw POL19890423 POLAND
256 STACHOWIAK Adam POL19890710 POLAND

KOLSS CYCLING TEAM (UKR) 14:16:00
241 GOLOVASH Oleksandr UKR19910921 UKRAINE
242 KONONENKO Mykhaylo UKR19871030 UKRAINE
243 KVACHUK Oleksandr UKR19830723 UKRAINE
244 LAGKUTI Sergiy UKR19850424 UKRAINE
245 POLIVODA Oleksandr UKR19870331 UKRAINE
246 VASYLYUK Andriy UKR19870829 UKRAINE

ADRIA MOBIL (SLO) 14:20:00
231 FAJT Kristjan SLO19820507 SLOVENIA
232 MALTAR Bruno CRO19941006 CROATIA
233 MUGERLI Matej SLO19810617 SLOVENIA
234 ROGINA Radoslav CRO19790303 CROATIA
235 ROGLIC Primoz SLO19891029 SLOVENIA
236 STIMULAK Klemen SLO19900720 SLOVENIA

CAJA RURAL – SEGUROS RGA (ESP) 14:24:00
221 ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco ESP19861205 SPAIN
222 BILBAO Peio ESP19900225 SPAIN
223 DOMAGALSKI Karol POL19890809 POLAND
224 FRAILE MATARRANZA Omar ESP19900717 SPAIN
225 MAS BONET Luis ESP19891015 SPAIN
226 PIEDRA PEREZ Antonio ESP19851010 SPAIN

CCC POLSAT POLKOWICE (POL) 14:28:00
211 KIENDYS Tomasz POL19770623 POLAND
212 MARYCZ Jaroslaw POL19870417 POLAND
213 MIHAYLOV Nikolay BUL19880408 BULGARIA
214 RUTKIEWICZ Marek POL19810508 POLAND
215 SAMOILAU Branislau BLR19850525 BELARUS
216 TACIAK Mateusz POL19840619 POLAND

RUSVELO (RUS) 14:32:00
201 BALYKIN Ivan RUS19901126 RUSSIAN FEDERATION
202 KLIMOV Sergey RUS19800707 RUSSIAN FEDERATION
203 LAGUTIN Sergey RUS19810114 RUSSIAN FEDERATION
204 OVECHKIN Artem RUS19860711 RUSSIAN FEDERATION
205 SOLOMENNIKOV Andrei RUS19870610 RUSSIAN FEDERATION
206 ZAKARIN Ilnur RUS19890915 RUSSIAN FEDERATION

WANTY – GROUPE GOBERT (BEL) 14:36:00
191 DE GREEF Francis BEL19850202 BELGIUM
192 DE TROYER Tim BEL19900811 BELGIUM
193 DEGAND Thomas BEL19860513 BELGIUM
194 GHYSELINCK Jan BEL19880224 BELGIUM
195 VAN MELSEN Kevin BEL19870401 BELGIUM
196 VEUCHELEN Frederik BEL19780904 BELGIUM

TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE (BEL) 14:40:00
181 CAMPENAERTS Victor BEL19911028 BELGIUM
182 JACOBS Pieter BEL19860606 BELGIUM
183 LAMPAERT Yves BEL19910410 BELGIUM
184 THEUNS Edward BEL19910430 BELGIUM
185 VAN HOECKE Gijs BEL19911112 BELGIUM
186 WALLAYS Jelle BEL19890511 BELGIUM

TEAM EUROPCAR (FRA) 14:44:00
171 COUSIN Jerome FRA19890605 FRANCE
172 CRAVEN Dan NAM19830201 NAMIBIA
173 ENGOULVENT Jimmy FRA19791207 FRANCE
174 GUILLEMOIS Romain FRA19910328 FRANCE
175 KERN Christophe FRA19810118 FRANCE
176 MARTINEZ Yannick FRA19880504 FRANCE

CANNONDALE (ITA) 14:48:00
161 BODNAR Maciej POL19850307 POLAND
162 DE MARCHI Alessandro ITA19860519 ITALY
163 KOCH Michel GER19911015 GERMANY
164 KOREN Kristijan SLO19861125 SLOVENIA
165 MARANGONI Alan ITA19840716 ITALY
166 SAGAN Peter SVK19900126 SLOVAKIA

FDJ.fr (FRA) 14:52:00
151 BONNET William FRA19820625 FRANCE
152 BOUCHER David FRA19800317 FRANCE
153 LADAGNOUS Matthieu FRA19841212 FRANCE
154 LE BON Johan FRA19901003 FRANCE
155 PICHON Laurent FRA19860719 FRANCE
156 ROY Jeremy FRA19830622 FRANCE

LOTTO BELISOL (BEL) 14:56:00
141 BAK Lars Ytting DEN19800116 DENMARK
142 BREEN Vegard NOR19900208 NORWAY
143 HANSEN Adam AUS19810511 AUSTRALIA
144 HENDERSON Greg NZL19760910 NEW-ZEALAND
145 LIGTHART Pim NED19880616 NETHERLANDS
146 MONFORT Maxime BEL19830114 BELGIUM

GARMIN SHARP (USA) 15:00:00
131 BAUER Jack NZL19850407 NEW-ZEALAND
132 FARRAR Tyler USA19840602 UNITED STATES OF AMERICA
133 LANGEVELD Sebastian NED19850117 NETHERLANDS
134 NAVARDAUSKAS Ramunas LTU19880130 LITHUANIA
135 TALANSKY Andrew USA19881123 UNITED STATES OF AMERICA
136 VAN BAARLE Dylan NED19920521 NETHERLANDS

LAMPRE-MERIDA (ITA) 15:04:00
121 ANACONA GOMEZ Winner COL19880811 COLOMBIA
122 CATTANEO Mattia ITA19901025 ITALY
123 FERRARI Roberto ITA19830309 ITALY
124 SANTOS SIMOES OLIVEIRA Nelson Filipe POR19890306 PORTUGAL
125 SERPA PEREZ Jose Rodolfo COL19790417 COLOMBIA
126 VALLS FERRI Rafael ESP19870625 SPAIN

TREK FACTORY RACING (USA) 15:08:00
111 CANCELLARA Fabian SUI19810318 SWITZERLAND
112 IRIZAR ARANBURU Markel ESP19800205 SPAIN
113 POPOVYCH Yaroslav UKR19800104 UKRAINE
114 SERGENT Jesse NZL19880708 NEW-ZEALAND
115 STUYVEN Jasper BEL19920417 BELGIUM
116 VANDEWALLE Kristof BEL19850405 BELGIUM

TEAM GIANT-SHIMANO (NED) 15:12:00
101 ARNDT Nikias GER19911118 GERMANY
102 DUMOULIN Tom NED19901111 NETHERLANDS
103 HAGA Chad USA19880826 UNITED STATES OF AMERICA
104 KITTEL Marcel GER19880511 GERMANY
105 LUDVIGSSON Tobias SWE19910222 SWEDEN
106 PREIDLER Georg AUT19900617 AUSTRIA

BELKIN-PRO CYCLING TEAM (NED) 15:16:00
91 CLEMENT Stef NED19820924 NETHERLANDS
92 FLENS Rick NED19830411 NETHERLANDS
93 KEIZER Martijn NED19880325 NETHERLANDS
94 KELDERMAN Wilco NED19910325 NETHERLANDS
95 TJALLINGII Maarten NED19771105 NETHERLANDS
96 WAGNER Robert GER19830417 GERMANY

ASTANA PRO TEAM (KAZ) 15:20:00
81 FOMINYKH Daniil KAZ19910828 KAZAKHSTAN
82 GRIVKO Andriy UKR19830807 UKRAINE
83 GUARNIERI Jacopo ITA19870814 ITALY
84 KANGERT Tanel EST19870311 ESTONIA
85 LUTSENKO Alexey KAZ19920907 KAZAKHSTAN
86 WESTRA Lieuwe NED19820911 NETHERLANDS

BMC RACING TEAM (USA) 15:24:00
71 DENNIS Rohan AUS19900528 AUSTRALIA
72 DILLIER Silvan SUI19900803 SWITZERLAND
73 OSS Daniel ITA19870113 ITALY
74 QUINZIATO Manuel ITA19791030 ITALY
75 VAN GARDEREN Tejay USA19880812 UNITED STATES OF AMERICA
76 VELITS Peter SVK19850221 SLOVAKIA

TEAM KATUSHA (RUS) 15:28:00
61 BELKOV Maxim RUS19850109 RUSSIAN FEDERATION
62 BRUTT Pavel RUS19820129 RUSSIAN FEDERATION
63 GUSEV Vladimir RUS19820704 RUSSIAN FEDERATION
64 ISAICHEV Vladimir RUS19860421 RUSSIAN FEDERATION
65 KUZNETSOV Viacheslav RUS19890624 RUSSIAN FEDERATION
66 SMUKULIS Gatis LAT19870415 LATVIA

AG2R LA MONDIALE (FRA) 15:32:00
51 BOUET Maxime FRA19861103 FRANCE
52 GAUDIN Damien FRA19860820 FRANCE
53 GOUGEARD Alexis FRA19930305 FRANCE
54 GRETSCH Patrick GER19870407 GERMANY
55 MONTAGUTI Matteo ITA19840106 ITALY
56 TURGOT Sebastien FRA19840411 FRANCE

TINKOFF-SAXO (RUS) 15:36:00
41 ANDERSEN Michael Valgren DEN19920207 DENMARK
42 BENNATI Daniele ITA19800924 ITALY
43 BOARO Manuele ITA19870312 ITALY
44 JUUL JENSEN Christopher DEN19890706 DENMARK
45 ROCHE Nicolas IRL19840703 IRELAND
46 ROGERS Michael AUS19791220 AUSTRALIA

MOVISTAR TEAM (ESP) 15:40:00
31 AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey CRC19860829 COSTA RICA
32 DOWSETT Alex GBR19881003 GREAT BRITAIN
33 ERVITI OLLO Imanol ESP19831115 SPAIN
34 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon ESP19890204 SPAIN
35 MALORI Adriano ITA19880128 ITALY
36 SUTTERLIN Jasha GER19921104 GERMANY

TEAM SKY (GBR) 15:44:00
21 CATALDO Dario ITA19850317 ITALY
22 KIRYIENKA Vasil BLR19810628 BELARUS
23 PUCCIO Salvatore ITA19890831 ITALY
24 SIUTSOU Kanstantsin BLR19820809 BELARUS
25 THOMAS Geraint GBR19860525 GREAT BRITAIN
26 WIGGINS Bradley GBR19800428 GREAT BRITAIN

ORICA GreenEDGE (AUS) 15:48:00
11 DURBRIDGE Luke AUS19910409 AUSTRALIA
12 HEPBURN Michael AUS19910817 AUSTRALIA
13 HOWSON Damien AUS19920813 AUSTRALIA
14 LANCASTER Brett AUS19791115 AUSTRALIA
15 MOURIS Jens NED19800312 NETHERLANDS
16 TUFT Svein CAN19770509 CANADA

OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (BEL) 15:52:00
1 BOONEN Tom BEL19801015 BELGIUM
2 KWIATKOWSKI Michal POL19900602 POLAND
3 MARTIN Tony GER19850423 GERMANY
4 SERRY Pieter BEL19881121 BELGIUM
5 TERPSTRA Niki NED19840518 NETHERLANDS
6 VERMOTE Julien BEL19890726 BELGIUM

.

Hozzászólások

Írd ide a hozzászólásod:

Leave a reply

Kerékpár magazin - Bikemag.hu - Hírek, tesztek, versenyek
Logo
Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért, tovább lépve elfogadod a cookie-k használatát. Adatvédelmi tájékoztatónkban megtalálod, hogyan gondoskodunk adataid védelméről.
Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért, tovább lépve elfogadod a cookie-k használatát. Adatvédelmi tájékoztatónkban megtalálod, hogyan gondoskodunk adataid védelméről.