Bringa Fieszta volt Kincsesbányán

A 4. Bringa Fieszta Országúti kerékpárverseny és Szenior Magyar Bajnokság került megrendezésre 2015. július 5-én Kincsesbányán. Az országúti kerékpársport kemény, és vasárnap ez ismét kiderült, mert ebben a hőségben a nehéz pályát versenytempóban teljesíteni tényleg embert próbáló volt.

kep_1

A 205 induló között volt nagyon sok fiatal, 17 női versenyző és természetesen a magyar bajnoki mezért induló szenior korosztály, akik megmérték erejüket  a versenyen. 17,4 km-es körön külön indultak a 19-39 év közötti korosztályok, azaz az AUTHOR és a Bringa Bt Kupa versenyzői, utánuk következtek a SZENIOR I azaz a 40-49 éves korosztály, majd a SZENIOR II (50-59 évesek, mely egyben Asztalos Sándor emlékverseny is) és SZENIOR III (60 év felettiek) illetve a Castelli kupa női versenyzői.

kep_2

A nagy melegnek köszönhetően, folyamatos volt a frissítés mind autóból mind az út széléről, a hozzátartozók és a kísérők által.

A körpálya előnye és hátránya kijött a versenyen közben, ugyanis a Szenior III kategóriát illetve a nőket is utolérte a fiatalabb férfi mezőny, melynek köszönhetően volt olyan versenyző aki előnyre tett szert, mert beállt a sorba. Mind a nőknél mind a szenior férfiaknál ezeket a versenyzőket a rendezők 2,5 perc időbüntetéssel illették, melynek köszönhetően a befutó és a dobogó sorrendje eltérő volt.

Az elit korosztályban sprintbefutóban dőlt el az első 3 hely, Rózsa Balázs (Utensilnord) nyert. Az első 10 helyezett:

kep_3

A nőknél két korosztályban hirdetek győzteseket Tache Marike és Szeghalminé Kenyó Anita nyertek.

kep_6 (1)

kep_7Az eredményes versenyzést gazdag díjazással jutalmazták a rendezők, volt érem, kupa, PENCO ajándékcsomag, és pénzdíjazás is.

kep_4

Szenior korosztályokban a három Magyar Bajnok: Specziár Viktor,  Takács Ferenc és Boros Pál.

kep_5

A legidősebb versenyző Misik Resző aki 74 évesen 1:56 perc alatt teljesítette a 3 kört.