Benkó, Búr Budapest krosszbajnokai – nyilatkozatok

Az Alpinbike Team Giant versenyzője, Búr Zsolt nyerte a Róna utcai Postás Sporttelepen rendezett Cyclo-Cross Budapest Bajnokságot, a szorosan mögötte közlekedő Vígh Zoltán (Bianchi). A hölgyek között Benkó Barbara (Focus MIG) lett a bajnok.

Fagypont közeli hideg és havazás fogadta ma a versenyzőket a sokak által kritizált saras és csúszós postás pályán. Sajnos sem a nézők, sem az indulók száma nem közelítette meg a Supercrosson megszokottat, de ez a nem szegte kedvét a versenyzőknek és nagy motivációval álltak rajthoz.

Alább néhány beszámolót olvashatunk az Elit bajnokoktól, Búr Zsolttól és Benkó Barbarától, a bronzérmes Reitinger Gábortól és a Bikeexpress SE edzőtől, “Ottótól”:

Búr Zsolt (Alpinbike Team Giant):
“Sajnos le kellett mondanom a mai C2-es versenyt egyéb okok miatt, de nem szerettem volna verseny nélküli hétvégét, így a tegnapi  Mountainbike Challenges buli után ma a postás pályán a Budapest Bajnokságon indultam. Kemény derbire lehetett számítani, mert két fő ellenfelem kivételével szinte mindenki megjelent a megmérettetésen. Legjobban Vígh Zolitól tartottam, mert tavaly nagy csatában maradtam itt alul az Országos Bajnokságon. A 60 perces verseny első felében Pelikán Janival haladtunk, mögöttünk Reitinger Gabi és Szalai Peti. Jani műszaki hibája után kirajzolódott a “meccs”. Zoli 10-20 mp-es különbségekkel haladt mögöttem. Oda kellett figyelni, mert a pálya saras volt, a sok akadály pedig szívta az ember energiáját. Sikerült kontrollálnom a versenyt, az ellenfeleim nem tudtak közeledni, így nem forgott veszélyben az elsőségem. Szuper volt a hangulat, amit köszönök Mindenkinek, a verseny pedig egy nagyon kemény “edzés” volt!”

fotó: Zudor Imre Gyula

Benkó Barbara (Focus MIG):
“Abszolút nem vagyok elégedett annak ellenére, hogy sikerült győznöm, mert rendkívül erőtlenül és rosszul mozogtam ma és úgy is éreztem magam… Ez nyilván annak is köszönhető, hogy szombat este egy szerencsétlen baleset ért, amin igazából már én is csak nevetni tudok, hogy ilyenek velem történnek. Nagyon csúnyán elvágtam a lábam este a fürdőszobában és csak nyomó- meg szorító kötéssel tudták elállítani a vérzést. Annyira rossz helyen vágtam el az achillesem, hogy pont egy vénás gócpontot sikerült eltalálnom, azért ügyes vagyok… Bevallom, én is megijedtem és még most is fáj, de szerencsére verseny közben nem zavart maga a seb, bár nyilván a sok vérvesztés nem tett jót! Remélem jövő héten a gyógyulás útjára lépek és újult erővel érkezem Balassagyarmatra, bár ez nem lesz egyszerű, hisz 6 vizsga vár rám a következő napokban, amitől jobban félek, mint bármilyen versenytől! Pláne, hogy mindeközben előadásokra is kell járnom. Viszont a túledzéssel nem lesz gond…
Gratulálok Buzsónak is, aki a fiúknál lett Budapest Bajnok!”

fotó: Káldi Tamás

Reitinger Gábor (Vitalitás SE):
“A mi futamunk 12:30-kor rajtolt. Még mindig igen hideg volt. Nem lőttem ki a rajtnál, ennek ellenére második helyre sikerült besorolnom. Két kanyar után Pelikán Jani megelőzött, de külső íven szépen visszaelőztem és Buzsó után eredtem. A hátsó részen sikerült is megelőznöm és olyan 60-70 méteren keresztül vezettem is. A lépcső utáni felszállásnál a nadrágom beakadt az ülésbe és kibillentem a egyensúlyomból. Innen visszaestem egészen a 4. helyig. Itt összetalálkoztam Szalai Petivel, akivel jókat szoktunk versenyezni a SuperCross fordulókon.
A futam során több technikai gondom is akadt, aminek következtében folyamatosan váltogattuk a helyezésünket Petivel.
Egészen az utolsó körig együtt voltunk, amikor az első akadály után sikerült gyorsan a pedálba találnom. Tudtam most mennem kell. Kikerültem Petit és kemény áttételben haladtam. Kanyarban nagyon finoman, de az egyeneseket meghúzva.
Végül sikerült a harmadik helyen célba érkeznem, Petit 6 másodperccel megelőzve. Buzsó magabiztosan ment, Vígh Zoli 12 másodperccel lemaradva ért be a második helyre.
Jó erőfelmérő verseny volt, a jövő heti PalócCross előtt.”

Elit férfi dobogó (balról jobbra) Vígh Zoltán – Búr Zsolt – Reitinger Gábor

Garamszegi László, “Otto” (Bikeexpress SE):
“A csúszós pálya miatt főleg a lépcsősor előtti leszállásnál kellett figyelni, ezért a versenyzőim gondosan figyeltek, hogy csak rövideket lépjenek a sáros kövön. A cél előtti klasszikus meredek visszafordító számított még kritikus résznek, ahol kiderült hogy ki az aki tud valóban biciklizni és leszállás nélkül lendületből abszolválni a feladatot. Itt többen elcsúsztak és csak a sportszert felrángatva tudtak megbirkózni vele.
Először az Amatőrök indultak ahol az én U15-ös U17-es ”fiaim” és U17-es “lányaim” cyclocross gép híján mountain bike-kal indultak. Itt összesen 5 dobogósunk lett: 1. Karl Ádám, 2. Dian Ábel, 3. Német Ákos; lányoknál pedig Karl Bianka győzött Oetl Netta elött.
Ezután a licencesek között U17-ben Zathureczky Márk magabiztos versenyzéssel győzött, néhány kört Benkó Barbival együtt haladt, mielőtt meglépett tőle és még a 2 bringacsere is belefért, amit nagy rutinnal hajtott végre.
Az U19-eseknél már előzetesen is sokkal nagyobb harcra számíthattunk, ami be is igazolódott és Rózsa Balázs (KSI), valamint Dina Márton (PCCC) elhúztak Karl Dávid elől. Ők ketten nagy taktikai harcot vívtak egymással. Végül Dina Márton nyert, a mi Karl Dávidunk 3., Ferencz Sománk pedig 5. helyen zárt.
Összességében sok éremmel és jó tapasztalatokkal zártuk a napot, levontam a konzekvenciákat, hogy kinek és miben kell még fejlődni akár fizikailag, akár taktikailag, technikailag vagy mentálisan.
Ezek a tényezők nagyon fontosak, mert ebben a korban a legjobb elsajátítani.
Örömmel tölt el, hogy már most több hozzáértő ismerősöm is megdicsérte egy-egy versenyzőmet. Ez nekem mindennél többet ér, ilyenkor érzem biztosan, hogy van értelme annak amit csinálunk.”