Befejezték a magyarok a túlélőversenyt a világbajnokságon

Zaklatott, bukásokkal teli versenyt sikerült “túlélniük” a magyar indulóknak a richmondi országúti kerékpáros világbajnokság junior futamán, D. Kovács Dávid és Peák Barnabás is értékelhetően fejezték be a vb-t.

rajt esőben

rajt esőben (Fotó: Stefano Sirotti)

A 130 kilométeres, 8 körös verseny esőben rajtolt el, így borítékolható volt, hogy résen kell lenni a kockaköves Libby Hill rövid emelkedőjén, sokan el is estek a csúszós burkolaton. A pálya egyébként az előzetes várakozásokhoz képest nehezebbnek tűnik, már nem annyira egyértelmű, hogy az elit férfiak mai mezőnyversenyén tömeghajrá a legvalószínűbb.

befutó

befutó (Fotó: Stefano Sirotti)

Ahogy az U23-as futamon, úgy az ifiknél is az utolsó körben, az emelkedőkhöz érkezve láthatták a szurkolók a döntő akciót, és ezúttal is francia bringás, Clement Betouigt-Suire támadott. Ezúttal azonban nem sikerült tisztán elszakadni, és amíg a befutó előtt a francia és a dán Rasmus Pedersen egymással voltak elfoglalva, az osztrák Felix Gall nevető harmadikként centikkel Betouigt-Suire előtt lökte be a bringát.

D. Kovács Dávid és Peák Barnabás (Fotó: Stefano Sirotti)

A versenyt sokan föladták a kemény körülmények között, a beérkezett 114 bringás közül D. Kovács Dávid a 82., mígy Peák Barnabás a 94. helyen végzett.