Az új Cancellara? Szédületes menet a világbajnokság U23 időfutamán

Az ausztrál Damien Howson gyönyörű stílusban tekerve, több mint 52 km/h-s átlaggal nyerte a firenzei országúti kerékpáros világbajnokság U23 időfutamát, egyértelműen kimagasodva a mezőnyből. Kenyeres Ábel 7:25 perc hátránnyal a 66. helyen végzett a 74 fős mezőnyből.

(Fotó: Stefano Sirotti)

Damien Howson (Fotó: Stefano Sirotti)

A 43 kilométeres sík pálya napsütésben, viszonylag szélcsendben abszolút feküdt az időfutam specialistáknak, szinte már előre borítékolható volt az ausztrál siker. Az egyik nagy ellenfélnek az amerikai Lawson Craddock ígérkezett, aki nem a legutolsó kalapból indult, s így még szembetűnőbb volt fölénye a pályán. A Kaliforniában a profik között is szép teljesítményt nyújtó srác azonban sajnos bukott egy kanyarban, így – annak ellenére, hogy befutása pillanatában még vezetett – a végén nem szólt bele a dobogós pozíciókért folytatott küzdelembe.

Norman Hansen (Fotó: Stefano Sirotti)

Az első három helyért eleinte szorosabb volt a meccs, a francia Yoann Paillot és a pályán, omniumban olimpiai bajnok dán Lasse Norman Hansen is versenyben volt.  Hansen azonban kicsit elfáradt a végére, Howson viszont Cancellara stílusában ment végig, mint a motor, akit felhúztak, s egyedüliként tudta 50 percen belül teljesíteni a távot. Mondhatnánk, hogy látszólag könnyedén, de miután a befutót követően lefeküdt az aszfaltra, azért látszott, hogy minden Wattot kihajtott magából.

Yoann Paillot (Fotó: Stefano Sirotti)

Kenyeres Ábel elsőéves U23-as versenyzőként indult a világbajnokságon, és tudjuk róla, hogy inkább a kemény emelkedőkön érzi magát otthon, mint nyílt sík pályán. A teljesített 57:15 perces idő 45-ös óraátlagnak felel meg.

Howson, Paillot és Hansen (Fotó: Stefano Sirotti)

66. Ábel KENYERES – HUN +7:25.50

A junior hölgyek délelőtt 10 órakor vágtak neki a bő 16 kilométeres távnak. Az első rajtoló, Alexandria Nicholls rögtön olyan bomba időt állított fel, amelyet sokáig úgy tűnt, nem is dönt meg senki. A szervezők legnagyobb örömére az utolsó másodpercekig izgalmas volt a végjáték: Alexandria az utolsóként rajtoló, időfutamban EB győztes, Severine Eraud célba érkezéséig az élen állt, ám a francia lány mindössze két másodperccel, de jobb időt ment nála. A harmadik helyen a szintén ausztrál Alexandra Manly végzett, így a távoli kontinens legjobbjai a GreenEdge csapatidőfutamban szerzett ezüstjét is beleszámolva már negyedik érmüknél tartanak.

Kövesd a világbajnokságot a Bikemag.hu külön rovatában: KATTINTS IDE!