Az SVS Pro Team 2014-es teljesítménye: Bogár Gábor értékel

Befejeződött az idei versenyszezon és kisebb pihenő után elkezdődik a felkészülés a 2015-ös esztendőre a Waberer’s Areus Cube MTB Team háza táján. A csapatot irányító Bogár Gábor a következőképpen értékelte az idei szezont:

1907437_877326455629698_1956648812085619694_n

„Szeptember 21.-én Lengyelországban egy C1-es versennyel zártuk le az idei versenyszezont.

Vegyes érzelmeim vannak az idei teljesítményünkkel kapcsolatban. Bár a felkészülési időszak rendben zajlott, később rengeteg nehézséggel küszködtünk. Szinte minden versenyzőt hátráltattak az év folyamán kisebb-nagyobb betegségek. Sajnos volt, akinek ez az egész szezonját tönkre tette. Ezen kívül is voltak egyéb külső körülmények, melyekkel meg kellet küzdenünk. Egész szezonban azon voltunk, hogy ezek a külső körülmények ne befolyásolják a sportolók teljesítményét. Ezt úgy értékelem, hogy a lehetőségekhez képest jól sikerült megoldanunk. Az idei szezonban 29 versenyen vettünk részt. Idén több olyan dolgot vezettünk be, amit még eddig nem csináltunk. Volt olyan, ami bejött, mint pl. a szezon közepére időzített magaslati edzőtábor és volt, amit újra kell gondolni.

Amit külön szeretnék kiemelni, az Vigh Zoltán és Szatmáry András Maraton Series-ben elért eredményei. Szatmáry nem csak a Maraton kategóriában fejlődött nagyot, hanem az XCO eredményei is sokkal jobbak lettek idén. De mindenképpen kiemelendő néhány nagyobb XCO eredményünk is. Gondolok itt az XCO Európa bajnokságon elért Parti András 18. és Juhász Zsolt 24. helyezésére.

portugalia2

Idén májusban elkezdődött az olimpiai kvalifikáció a riói olimpiára. Jelenleg Magyarország legjobb három versenyzője a világranglistán a csapatunk versenyzőiből áll össze. Ők Parti András, Juhász Zsolt és Szatmáry András. Hármójuk őszpontszáma alapján a 20. helyen áll Magyarország a kvótafutásban. Az UCI-nál bejegyzett profi csapatok közt a 40. helyen állunk, úgy, hogy idén 81 csapatnak sikerült pontot szereznie.

Volt már jobb szezonunk is. A jövőben is azon leszünk, hogy versenyzőink egyre jobb körülmények közt készüljenek, versenyezzenek. Az elmúlt vasárnap biztosan sokan látták az országúti világbajnokságot és azt, ahogyan a lengyel országúti sport fényes sikert arat. Ez nekik rengeteg energiájukba, évükbe telt, hogy ide eljussanak. Számomra hitet ad, hogy Kelet-Európából is el lehet jutni a csúcsra, kitartó, jól tervezett, alázatos munkával.”