fbpx

A zivatart elkerülő BMC a csapatidőfutam-világbajnok, hatalmas bukás a nőknél (videó)

Bár az elmúlt két évben jobb odds-ot kaptak a versenyt megelőzően az aranyéremre,  mégis idén jött össze a csapatidőfutam világbajnoki arany a BMC együttesének!

A világbajnoki dobogó

A világbajnoki dobogó

4 órától gyakorlatilag már érdemesebb volt nézni a radarképet, mint a közvetítést, sajnos bejött a mai időjárás-jelentés, feltámadt a szél egy sötét zivatargóc környezetében, és a végére az eső is feláztatta az utat. A 15:24-kor rajtoló BMC-nek nagy szerencséje volt a széllel, ami akkor még nem fújt akkora erővel az 57,1 kilométeres pályán.

A BMC öröme

A BMC öröme

Természetesen a változó körülmények nem kisebbítik Van Garderenék teljesítményét, akik remekül mentek, emlékezhetünk, hogy Valkenburgban két éve pont nekik volt balszerencséjük. A topfavoritok, a címvédő Omega Pharma-Quick Step, az Orica GreenEdge és a Team Sky már jóval többet kaptak a feltámadó szélből és az esőből, az utolsó két csapat már konkrétan felázott pályán jött le az utolsó lejtőn.

A Specialized Lululemon rajtol

A Specialized Lululemon rajtol

A hölgyeknél idén nem a címvédőt, inkább a Rabobank Liv csapatát tartották a legfőbb esélyesnek, de a holland csapat győzelmi álmai egy csúnya bukással foszlottak szét, bekönyökölve még Cancellarának is becsületére vált volna bevenni a körforgalmat… A Specialized-Lululemon így hozta a kötelezőt, sorozatban harmadszor is megnyerte a vb-aranyat.

Videón a bukás:

Csapatidőfutam-világbajnokság eredmények:

Nők (36,15 km):

  1. SPECIALIZED – LULULEMON (USA) 43:33
    BLAAK Chantal
    CANUEL Karol-Ann
    SMALL Carmen
    STEVENS Evelyn
    WORRACK Trixi
    BRENNAUER Lisa
  2. ORICA – AIS (AUS) 44:50.91
    JOHANSSON Emma
    SPRATT Amanda
    MACLEAN Jessie
    SCANDOLARA Valentina
    HOSKINS Melissa
    EDMONDSON Annette
  3. ASTANA BEPINK WOMENS TEAM (ITA) 45:52.99
    TETRICK Alison
    VALSECCHI Silvia
    ZORZI Susanna
    SCHWEIZER Doris
    FRAPPORTI Simona
    AMIALIUSIK Alena
  4. OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA) 45:59.10
  5. BOELS DOLMANS CYCLING TEAM (NED) 45:59.
  6. UNITEDHEALTHCARE PROF. CYCLING TEAM (USA) 46:17.15
  7. BIGLA CYCLING TEAM (SUI) 46:28.89
  8. TEAM GIANT-SHIMANO (NED) 47:18.40
  9. HITEC PRODUCTS (NOR) 47:34.73
  10. RUSVELO (RUS) 47:41.01
  11. TIBCO / TO THE TOP (USA) 47:43.60
  12. BTC CITY LJUBLJANA (SLO) 47:53.28
  13. TOPSPORT VLAANDEREN – PRO – DUO (BEL) 49:19.17
  14. RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM (NED)

Férfiak (57,1 km):

1. BMC RACING TEAM USA 1:03:29.85
Rohan DENNIS AUS
Silvan DILLIER SUI
Daniel OSS ITA
Manuel QUINZIATO ITA
Tejay VAN GARDEREN USA
Peter VELITS SVK

2. ORICA GREENEDGE AUS +31.84
Luke DURBRIDGE AUS
Michael HEPBURN AUS
Damien HOWSON AUS
Brett LANCASTER AUS
Jens MOURIS NED
Svein TUFT CAN

3. OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM BEL +35.22
Tom BOONEN BEL
Michal KWIATKOWSKI POL
Tony MARTIN GER
Pieter SERRY BEL
Niki TERPSTRA NED
Julien VERMOTE BEL

4. TEAM SKY GBR +37.29
Dario CATALDO ITA
Vasil KIRYIENKA BLR
Salvatore PUCCIO ITA
Kanstantsin SIUTSOU BLR
Geraint THOMAS GBR
Bradley WIGGINS GBR

5. TINKOFF-SAXO RUS +46.59
Daniele BENNATI ITA
Manuele BOARO ITA
Christopher JUUL JENSEN DEN
Nicolas ROCHE IRL
Michael ROGERS AUS
Michael Valgren ANDERSEN DEN

6. MOVISTAR TEAM ESP +51.37
Andrey AMADOR BAKKAZAKOVA CRC
Alex DOWSETT GBR
Imanol ERVITI ESP
Jon IZAGUIRRE INSAUSTI ESP
Adriano MALORI ITA
Jasha SÜTTERLIN GER

7. TREK FACTORY RACING USA +1:01.47
Fabian CANCELLARA SUI
Markel IRIZAR ARANBURU ESP
Yaroslav POPOVYCH UKR
Jesse SERGENT NZL
Jasper STUYVEN BEL
Kristof VANDEWALLE BEL

8. TEAM GIANT-SHIMANO NED +1:26.60
Nikias ARNDT GER
Tom DUMOULIN NED
Chad HAGA USA
Marcel KITTEL GER
Tobias LUDVIGSSON SWE
Georg PREIDLER AUT

9. CANNONDALE ITA +1:28.56
Maciej BODNAR POL
Alessandro DE MARCHI ITA
Michel KOCH GER
Kristijan KOREN SLO
Alan MARANGONI ITA
Peter SAGAN SVK

10. GARMIN SHARP USA +1:44.80
Jack BAUER NZL
Tyler FARRAR USA
Sebastian LANGEVELD NED
Ramunas NAVARDAUSKAS LTU
Andrew TALANSKY USA
Dylan VAN BAARLE NED

11. FDJ.FR FRA +2:05.08
William BONNET FRA
David BOUCHER FRA
Matthieu LADAGNOUS FRA
Johan LE BON FRA
Laurent PICHON FRA
Jérémy ROY FRA

12. ASTANA PRO TEAM KAZ +2:12.38
Daniil FOMINYKH KAZ
Andriy GRIVKO UKR
Jacopo GUARNIERI ITA
Tanel KANGERT EST
Alexey LUTSENKO KAZ
Lieuwe WESTRA NED

13. TEAM KATUSHA RUS +2:14.35
Maxim BELKOV RUS
Pavel BRUTT RUS
Vladimir GUSEV RUS
Vladimir ISAICHEV RUS
Viacheslav KUZNETSOV RUS
Gatis SMUKULIS LAT

14. BELKIN-PRO CYCLING TEAM NED +2:28.16
Stef CLEMENT NED
Rick FLENS NED
Martijn KEIZER NED
Wilco KELDERMAN NED
Maarten TJALLINGII NED
Robert WAGNER GER

15. LAMPRE-MERIDA ITA +2:30.08
Winner ANACONA GOMEZ COL
Mattia CATTANEO ITA
Roberto FERRARI ITA
Nelson Filipe SANTOS SIMOES OLIVEIRA POR
Jose Rodolfo SERPA PEREZ COL
Rafael VALLS FERRI ESP

16. RUSVELO RUS +2:44.81
Ivan BALYKIN RUS
Sergey KLIMOV RUS
Sergey LAGUTIN RUS
Artem OVECHKIN RUS
Andrei SOLOMENNIKOV RUS
Ilnur ZAKARIN RUS

17. TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE BEL +2:45.29
Victor CAMPENAERTS BEL
Pieter JACOBS BEL
Yves LAMPAERT BEL
Edward THEUNS BEL
Gijs VAN HOECKE BEL
Jelle WALLAYS BEL

18. CCC POLSAT POLKOWICE POL +3:36.90
Tomasz KIENDYS POL
Jaroslaw MARYCZ POL
Nikolay MIHAYLOV BUL
Marek RUTKIEWICZ POL
Branislau SAMOILAU BLR
Mateusz TACIAK POL

19. TEAM EUROPCAR FRA +3:52.06
Jerome COUSIN FRA
Dan CRAVEN NAM
Jimmy ENGOULVENT FRA
Romain GUILLEMOIS FRA
Christophe KERN FRA
Yannick MARTINEZ FRA

20. AG2R LA MONDIALE FRA +4:05.91
Maxime BOUET FRA
Damien GAUDIN FRA
Alexis GOUGEARD FRA
Patrick GRETSCH GER
Matteo MONTAGUTI ITA
Sébastien TURGOT FRA

21. WANTY – GROUPE GOBERT BEL +4:07.49
Francis DE GREEF BEL
Tim DE TROYER BEL
Thomas DEGAND BEL
Jan GHYSELINCK BEL
Kevin VAN MELSEN BEL
Frederik VEUCHELEN BEL

22. LOTTO BELISOL BEL +4:12.00
Lars Ytting BAK DEN
Vegard BREEN NOR
Adam HANSEN AUS
Greg HENDERSON NZL
Pim LIGTHART NED
Maxime MONFORT BEL

23. CAJA RURAL – SEGUROS RGA ESP +4:29.70
Javier Francisco ARAMENDIA LORENTE ESP
Peio BILBAO ESP
Karol DOMAGALSKI POL
Omar FRAILE MATARRANZA ESP
Luis MAS BONET ESP
Antonio PIEDRA PEREZ ESP

24. KOLSS CYCLING TEAM UKR +4:57.99
Oleksandr GOLOVASH UKR
Mykhaylo KONONENKO UKR
Oleksandr KVACHUK UKR
Sergiy LAGKUTI UKR
Oleksandr POLIVODA UKR
Andriy VASYLYUK UKR

25. MG KVIS – WILIER ITA +5:36.95
Liam BERTAZZO ITA
Matteo BUSATO ITA
Riccardo DONATO ITA
Mattia FRAPPORTI ITA
Andrei NECHITA ROU
Lorenzo ROTA ITA

26. RABOBANK DEVELOPMENT TEAM NED +6:01.11
Piotr HAVIK NED
Lennard HOFSTEDE NED
Merijn KOREVAAR NED
Sam OOMEN NED
Ivar SLIK NED
Martijn TUSVELD NED

27. ADRIA MOBIL SLO +6:12.23
Kristjan FAJT SLO
Bruno MALTAR CRO
Matej MUGERLI SLO
Radoslav ROGINA CRO
Primož ROGLIC SLO
Klemen STIMULAK SLO

28. BDC MARCPOL POL +6:51.56
Pawel BERNAS POL
Kamil GRADEK POL
Blazej JANIACZYK POL
Piotr KIRPSZA POL
Jaroslaw KOWALCZYK POL
Adam STACHOWIAK POL

29. TEAM ECUADOR ECU +8:08.46
Isaac CARBONELL RABAT ESP
Higinio FERNANDEZ ESP
Segundo NAVARRETE ECU
Jaume ROVIRA POUS ESP
Jordi SIMON CASULLERAS ESP
Albert TORRES BARCELO ESP

.

Hozzászólások

Írd ide a hozzászólásod:

Leave a reply

Kerékpár magazin - Bikemag.hu - Hírek, tesztek, versenyek
Logo
Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért, tovább lépve elfogadod a cookie-k használatát. Adatvédelmi tájékoztatónkban megtalálod, hogyan gondoskodunk adataid védelméről.
Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért, tovább lépve elfogadod a cookie-k használatát. Adatvédelmi tájékoztatónkban megtalálod, hogyan gondoskodunk adataid védelméről.