A szlovén és a szerb körön hajtottak a magyar versenyzők

Ahogy már beszámoltunk róla, az osztrák kontinentális csapat, az Amplatz-BMC versenyzői rendkívül erős mezőnyben, Szlovéniában tekertek a múlt héten, a Mugen Race Team Veloki bringásai pedig Szerbiában álltak rajthoz.

Az UCI 2.1-es szlovén körön, ahol öt WorldTour és négy pro continental csapat is részt vett, szombaton került sor a királyetapra, egy nagyon nehéz, több mint 1000 m szintkülönbségű hegyi befutóval a Rogla csúcsára. Gyakorlatilag egyesével érkeztek a versenyzők, a győzelmet a lengyel Rafal Majka (Bora-Hansgrohe) szerezte meg (ez egyben összetett sikert ért számára), Kusztor Péter 8:22 perc hátránnyal a 39. helyen ért célba, Pelikán János 109. lett egy 24:24 perc hátrányban érkező nagyobb csoportban. Másnap sprintbefutóra került sor, ahol az ír Sam Bennett második szakaszsikerét aratta, a magyarok a mezőnnyel érkeztek, összetettben Kusztor 36. Pelikán 107. lett.

Bernárd Bendegúz és Bertalan Balázs

Az idén csak háromnapos UCI 2.2 kategóriás Szerb Körversenyen a magyar csapatból ketten fejezték be a viadalt, Bertalan Balázs az utolsó etapon 12. helyen érkezve összetettben 36. lett 11:38 perc hátránnyal, Bernárd Bendegúz 33:01 hátránnyal a 67. helyen végzett. A versenyt a görög Kastrantas Charalampos nyerte.