A Lotus Cycling Team kerékpárosai Törökországban versenyeztek

Elkezdődött az országúti versenyszezon a Lotus Cycling Team számára is, a csapat február utolsó hetében Törökországban versenyzett, melyről a csapatvezetőjük, Horváth Zoltán számolt be:

“Csapatunk Dubaj után Törökországba utazott, ahol egy UCI 2.2 versenyt rendeztek az ifiknek és két UCI 1.2-t a felnőtteknek. Mind az ifiknél, mind a felnőtteknél egy vegyes csapattal álltunk rajthoz a Kecskeméti Első Sor bringásaival. Az ifikre az első napon egy 6,3 km hosszú időfutam várt, amit viharos szélben kellett teljesíteni. A pálya azonos volt, mint két héttel korábban. Ez azért fontos, mert a mezőny közel fél percet javult a rosszabb időjárási körülmények ellenére. Ifi lányoknál Jordán Dorka a 16. helyet szerezte meg, Sebők Aida pedig a 27. helyen ért célba. A fiúknál is elég erős mezőny gyűlt össze. Árvai Kristóf a 31., Csenki Csongor a 44., Bagarus Bence pedig a 67. lett.

Fotó: Yucel Cakiroglu

A második nap jöttek a mezőnyversenyek, ahol a lányokra és a fiúkra is 80-80 km várt. A lányok mezőnye már az első kisebb emelkedőn szét is hullott, innét a verseny egy üldözőversenyre hasonlított. 4-6 fős bolyok alakultak ki. Dorka a hajrában a 15. helyet szerezte meg. Aida sajnos egy váltótörés miatt kényszerült feladni a versenyt. Dorka ezzel a helyezésével az összetettben is a 15. helyen fejezte be a versenyt.
A fiúk mezőnyversenye számunkra elmaradt, mert a technikai értekezleten félre fordította a rajt időpontot a főbíró, így sikeresen lekéstük. Sajnos az ifi fiúk nem versenyeztek most.

Szombaton kezdődtek a felnőttek futamai, ahol Berecz Bence, Hakk Bence, Sándor Tamás és Schumann Máté képviselték a csapatunkat. Az első nap 106 km volt a táv, ahol az első 60 km síkon haladt, majd jött a hegy a táv második felén (1900m szint). Sajnos a technikai probléma itt sem került el minket, Máté hátsó váltóját ledarálták a mezőnyben így nem tudott felváltani. Sajnos a 39×18 kevésnek bizonyult a 13-15%-os részeken, így leszakadt a mezőnyről és sajáttempóban teljesítette a távot egy 6 fős csoporttal. Ebben a csoportban tekert Berecz Bence is, de sajnos limiten kívül értek célba. Az utolsó 10km-en havazás és 4 fok volt!

Vasárnap a tengerparton haladt végig a nők és a férfiak mezőnye is. Reggel a nők kezdték a napot a 106 km-es távon. Dorka rögtön a rajt után ledefektelt, de sikeresen visszaért a mezőnyre. Életképes szökés nem alakult ki, így a mezőnyhajrára készült Dorka is. Azonban Ő kimaradt a játékból, mert 600m-re a céltól belekerült a bukásba, amit szerencsésen megúszott, nem úgy, mint a bringája. Így a 61. helyen fejezte be a versenyt.
Délután jött a férfiak versenye, a 146,5 km. Itt sem sikerült senkinek sem megszöknie. A mezőnyhajrá itt már kaotikusabb volt, mert az utolsó 1 km-en belül már 4 bukás volt. Az 1 km-es kapunál a Novo Nordisk amerikai versenyzője maradt a földön. A másik három bukás az utolsó 500-on volt. A következő a mezőny elején volt, ebbe került bele Berecz Bence is, de szerencsére nem sérült meg. A kaotikus hajrában Schumann Máté volt a legszerencsésebb, ő a 32. helyen fejezte be a versenyt, Hakk Bence a 68., Berecz Bence pedig a 89. lett.

Összességében elégedettek vagyunk versenyzőink teljesítményével így a szezon elején, mert derekasan helytálltak. Mindent megtettek a sikerért. Sajnos a technikai hibák sok bosszúságot okoztak (3 nap, 3 váltót tört el), de ilyen ez a sport, ez benne van. A következő versenyünk a Cseh szezonnyitó lesz március 28.-án.”