Pályakerékpáros országos bajnokság 2011: a BVSC-Zugló Orient 21 az éremtábla élén

Szombaton zárult a Magyar Köztársaság Pályakerékpáros Országos Bajnoksága, melyet 2011. augusztus 25. és 27. között rendezett meg a BVSC-Zugló Orient 21 Kerékpáros Szakosztály és az MKSZSZ. Az idei bajnokság különlegességét az adta, hogy a korábbi gyakorlattal ellentétben ezúttal az omnium bajnokság programját is ez a három nap foglalta magába.

A Millenáris Sporttelepen hatalmas kánikulában megrendezett háromnapos viadalon 13 klub versenyzői szereztek érmet, melyek közül 49-et a rendező klub, a BVSC-Zugló Orient 21 bringásai, ezzel bebiztosítva az éremtábla-elsőséget a KSI Schwinn Csepel SE és a Pécsi Junior KE előtt. Nehéz egy háromnapos viadalról minden részletbe menően beszámolni, így ezúttal nem is próbálkoznék meg ezzel, mindössze kiemelnék néhány momentumot a versenyszámok történéseinek sorából.

Szalontay Sándor kiváló 1000 métert hajtott

Szalontay Sándor (KSI Schwinn-Csepel SE) magabiztosan nyerte a sprint és a keirin elit versenyszámot, sprint csapatban szintén bajnok lett, ám ezúttal tartalékolt az 1000 méteres állórajtos időfutamra is, ahol egy remek, 1’07,55”-ös időeredménnyel lett a legjobb. Ez nincs messze a Millenárison máig fennálló legjobb hazai időtől, ami Zaka István nevéhez fűződik (1’07,06”). Érdekességképpen megemlítendő, hogy az első versenynap eredményhirdetése folyamán az érmeket a csúcsot birtokló hajdan volt kiváló pályakerékpáros adta át.

Fáy Krisztina (elöl) a sprint döntőben

Az egyik legeredményesebb versenyző az egyéni számokban 100%-os teljesítményt nyújtó Fáy Krisztina (Pécsi Junior KE) lett, aki hat aranyat szerzett (sprint, keirin, 500 méteres állórajtos időfutam, 3000 méteres üldöző verseny, pontverseny, scratch), és sprint csapatban Gyurján Adriennel (Giant-Gyömrő) egy ezüstöt is hazavihetett.

Veres Ádám (elöl) az omnium pontversenyében taktikázik

Az U23-as omnium szám nagy esélyese, az idén jó formában versenyző KSI-s Veres Ádám a második futamként megrendezett pontversenyben hatalmasat bukott, így kiszállt a további versengésből. Emiatt az eredménylistán belül csupán az idei bajnokság legjobb repülő 200 métere (11,44”) fűződik a nevéhez.

Berkesi András két elit arannyal tért vissza

Izgalmas párharcot láthatott a közönség a 4000 méteres egyéni üldöző versenyben, ahol Fejes Gábor (Bátorfy AKTK) és Lovassy Krisztián (BVSC-Zugló Orient 21) vívott szoros küzdelmet, melyet végül 4’55,45”-es időeredménnyel Fejes Gábor nyert meg 4’59,54” ellenében. Az igen jó erőben lévő időfutam magyar bajnok tulajdonképpen akár egymagában is megnyerhette volna a csapat üldöző versenyt is, ha a versenyszámban a minimális csapatlétszám a szabályok szerint éppenséggel nem 3 fő lett volna…

Szalontay Sándor és Ivanics Gergely között Zaka István egykori válogatott pályakerékpáros, országos csúcstartó

A bajnokság meglepetésembere a versenypályákról egy ideje már visszavonult, ámde a bajnokságra a BVSC színeiben ismét pályára lépő Berkesi András volt, aki rutinos versenyzéssel bajnoki címet szerzett az elitek scratch futamában, majd éremgyűjteményét egy elit 4000 méteres csapat arannyal gyarapította tovább.