Le Mans 24: Káldy Attila új egyéni csúccsal ötödik

Véget ért a 2. alkalommal megrendezett Le Mans-i 24 órás kerékpárverseny, ahol hazánkat Káldy Attila képviselte – nem is akárhogyan…

Le Mans, 2010 - Káldy Attila tiszteletére viszik a magyar zászlót

A második alkalommal megrendezésre kerülő versenyen Káldy Attila másodszor állt rajthoz. Célja már a tavalyi indulása során is egyéni csúcsa megdöntése, és a 700 kilométeres határ túlszárnyalása volt. Ez akkor nem sikerült, most ellenben igen.

A segítők felsorakoznak a kerékpárokkal - Le Mans-i rajttal indul a mezőny

Káldy Attila 24 órán belül 173 kört tett meg a 4185 méteres versenypályán, ez egész pontosan 724,005 kilométert jelent. A 174. körét a verseny lefújása előtt két perccel kezdte meg, így az összesen teljesített 174 köréhez 24 óra 6 perc 18 másodpercre volt szüksége. Ezzel a teljesítményével a 266. helyen végzett az összesen 355 csapatot és egyéni indulót felvonultató mezőnyben.

Le Mans, 2010 - Káldy Attila idén Bianchi színekben állt rajthoz

Saját kategóriájában, azaz az egyénileg induló férfiak között (46 induló) egy előkelő 5. helyet szerzett ezzel. A 24 órán belül megtett több mint 724 kilométerrel megjavította – nem hivatalosan, hiszen ez egy bolyozást is lehetővé tevő verseny volt – Szőnyi Ferenc 721 kilométeres 24 órás magyar csúcsát.

Egy 24 órás versenyen bizony éjszaka is pörög a láb…

Attilát Le Mansban szponzora, a Bianchi kerékpárokat forgalmazó BikeLine Kft. munkatársai kísérték, a magyar csapat pedig jelenleg hazafelé tart a verseny helyszínéről. Nemsokára exkluzív interjú keretein belül szólaltatjuk meg a magyar ultrakerékpárost.